Czwartek, 27.04.2017 r

Monika Michalik mistrzynią Europy w dniu swoich 37. urodzin! Magomedmurad Gadzhiev wicemistrzem Europy!

Monika Michalik zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy w Nowym Sadzie! To czwarty tytuł mistrzyni Starego Kontynentu w jej bogatej karierze. Czwartego dnia ME drugi medal dla Polski wywalczył Magomedmurad Gadzhiev.

 

Niedziela (07.05)

Styl klasyczny

71 kg - Dawid KARECINSKI (POL) - 27 zawodników

Aleksandar MAKSIMOVIC (SRB) - Dawid KARECINSKI (POL) 4-1 (9-1)

1. Balint KORPASI (HUN)

2. Pavel LIAKH (BLR)

3. Abuiazid MANTSIGOV (RUS)

3. Aleksandar MAKSIMOVIC (SRB)

(...)

22. Dawid KARECINSKI (POL)

 

75 kg -  Arkadiusz Marcin KULYNYCZ (POL) - 22 zawodników

Arkadiusz Marcin KULYNYCZ (POL) - Emrah KUS (TUR) 1-3 (1-2)

1. Chingiz LABAZANOV (RUS)  

2. Tarek Mohamed ABDELSLAM SHEBLE MOHAMED (BUL)

3.  Tamas LORINCZ (HUN)

3. Kazbek KILOU (BLR)

(...)

16. Arkadiusz Marcin KULYNYCZ (POL)

 

80 kg - Edgar BABAYAN (POL)  - 17 zawodników

1/8  

Michael WAGNER (AUT) - Edgar BABAYAN (POL) 1-3 (5-6)

1/4

Radzik KULIYEU (BLR) -  Edgar BABAYAN (POL) 3-0 ( 5-1)

R2

Bogdan KOURINNOI (SWE) -  Edgar BABAYAN (POL) 1-3 (1-4)

Finał 3-5

Edgar BABAYAN (POL) - Aslan ATEM (TUR) 1-3 (5-6)

1. Zurabi DATUNASHVILI (GEO)  

2. Radzik KULIYEU (BLR)

3. Daniel Tihomirov ALEKSANDROV (BUL)

3. Aslan ATEM (TUR)

(...)

5. Edgar BABAYAN (POL)

 

85 kg - Tadeusz MICHALIK (POL) - 18 zawodników

1/8

Tadeusz MICHALIK (POL) - Eerik APS (EST) 1-3 (1-1)

1. Viktor LORINCZ (HUN)

2. Metehan BASAR (TUR)

3. Nikolay Nikolaev BAYRYAKOV (BUL)

3. Ramsin AZIZSIR (GER)

(...)

12. Tadeusz MICHALIK (POL)

 

Sobota (06.05)

Styl klasyczny

59 kg - Przemysław Piątek - 16 zawodników

1/8

Przemyslaw PIATEK (POL) - Christopher Josef KRAEMER (GER) 3-1 (2-1)

1/4

Przemyslaw PIATEK (POL) -  Kristian FRIS (SRB) 0-4 (0-8)

R2

Bo Erik Joakim FAGERLUND (SWE) -  Przemyslaw PIATEK (POL) 3-1 (3-1)

1. Kristian FRIS (SRB)

2. Ivo Serafimov ANGELOV (BUL)

3. Mingiyan SEMENOV (RUS)

3. Ivan LIZATOVIC (CRO)

(...)

8 . Przemyslaw PIATEK (POL)

 

 

66 kg - Matuesz Bernatek - 23 zawodników

1/8

Hrachia MALKHASIAN (FRA) - Mateusz Lucjan BERNATEK (POL) 0-3 (0-6)

1/4

Mateusz Lucjan BERNATEK (POL) - Artem SURKOV (RUS) 1-3 (1-5)

R1

Goga GOGIBERASHVILI (GEO) - Mateusz Lucjan BERNATEK (POL) 3-1 (4-3)

1. Artem SURKOV (RUS)

2. Davor STEFANEK (SRB)

3. Goga GOGIBERASHVILI (GEO)

3. Soslan DAUROV (BLR)

(...)

10. Mateusz Lucjan BERNATEK (POL)

 

98 kg - Radosław Grzybicki - 19 zawodników

1/8

Radoslaw Pawel GRZYBICKI (POL) - Daniel GASTL (AUT) 5-0 (6-1)

1/4

Balazs KISS (HUN) - Radoslaw Pawel GRZYBICKI (POL) 3-1 (4-3)

1. Felix BALDAUF (NOR)

2. Aliaksandr HRABOVIK (BLR)

3. Artur ALEKSANYAN (ARM)

3.  Balazs KISS (HUN)

(...)

7. Radoslaw Pawel GRZYBICKI (POL)

 

130 kg - Polak nie startuje - 18 zawodników

1. Riza KAYAALP (TUR)

2. Riza KAYAALP (TUR)

3. Vitalii SHCHUR (RUS)

3. Levan ARABULI (GEO)

 

Piątek (5.05)

Styl wolny

70 kg - Magomedmurad Gadzhiev - 17 zawodników

1/8

Nikolay Goshev KURTEV (BUL) - Magomedmurad GADZHIEV (POL) 1-3 (1-5)

1/4

Semen RADULOV (UKR) - Magomedmurad GADZHIEV (POL) 1-3 (1-7)

1/2

Magomedmurad GADZHIEV (POL) - Israil KASUMOV (RUS) 3-1 (6-4)

Finał 1-2

Frank CHAMIZO MARQUEZ (ITA) - Magomedmurad GADZHIEV (POL) 3-1 (4-3)

1. Frank CHAMIZO MARQUEZ (ITA)

2. Magomedmurad GADZHIEV (POL)

3. Ruslan DIBIRGADZHIYEV (AZE)

3. Israil KASUMOV (RUS)

 

125 kg - Robert Baran - 15 zawodników

Robert BARAN (POL) - Ioannis KARGIOTAKIS (GRE) 4-1 (12-1)

1/4

Daniel LIGETI (HUN) - Robert BARAN (POL) 3-1 (2-1)

1. Taha AKGUL (TUR)

2. Jamaladdin MAGOMEDOV (AZE)

3. Levan BERIANIDZE (ARM)

3. Geno PETRIASHVILI (GEO)

(...)

7. Robert BARAN (POL)

 

Zapasy kobiet

58 - Katarzyna Mądrowska - 13 zawodniczek

Katarzyna MADROWSKA (POL) - Grace Jacob BULLEN (NOR) 1-3 (4-12)

R1

Katarzyna MADROWSKA (POL) - Natalya SINISHIN (AZE) 0-4 (0-10)

1. Grace Jacob BULLEN (NOR)

2. Mariana CHERDIVARA ESANU (MDA)

3. Laura MERTENS (GER)

3. Emese BARKA (HUN)

(...)

9. Katarzyna MADROWSKA (POL)

 

69 kg - Polka nie startuje - 15 zawodników

1. Anastasia BRATCHIKOVA (RUS)

2. Maryia MAMASHUK (BLR)

3. Alla CHERKASOVA (UKR)

3. Koumba Selene Fanta LARROQUE (FRA)

 

Czwartek (4.05)

Styl wolny

61 kg - Polak nie startuje - 17 zawodników

1. Vladimer KHINCHEGASHVILI (GEO)

2. Akhmed CHAKAEV (RUS)

3. Valodya FRANGULYAN (ARM)

3. Andrei PERPELITA (MDA)

 

74 kg - Andrzej Sokalski - 20 zawodników

Andrzej Piotr SOKALSKI (POL) - Michal DUBA (SVK) 4-0 (11-0)

1/8

Andrzej Piotr SOKALSKI (POL) - Grigor GRIGORYAN (ARM) 0-3 (0-6)

1. Soner DEMIRTAS (TUR)

2. Murad SULEYMANOV (AZE)

3. Akhmed GADZHIMAGOMEDOV (RUS)

3. Grigor GRIGORYAN (ARM)

(...)

9. Andrzej Piotr SOKALSKI (POL)

 

Zapasy kobiet

55 kg - Polka nie startuje - 10 zawodniczek

1. Bilyana Zhivkova DUDOVA (BUL)

2. Katsiaryna HANCHAR YANUSHKEVICH (BLR)

3. Mathilde Hélène RIVIERE (FRA)

3. Alyona KOLESNIK (AZE)

 

75 kg - Daria Urszula OSOCKA (POL) - 11 zawodniczek

Alena STARODUBTSEVA (RUS) - Daria Urszula OSOCKA (POL) 5-0 (11-2)

1. Yasemin ADAR (TUR)

2. Zsanett NEMETH (HUN)

3. Svetlana SAENKO (MDA)

3. Epp MAE (EST)

(...)

10. Daria Urszula OSOCKA (POL)

 

Środa (3.05)

Styl wolny

65 kg - Krzysztof Bieńkowski -  19 zawodników

1/8

Gitinomagomed GADZHIYEV (AZE) - Krzysztof BIEŃKOWSKI (POL) 3-1 (4-1)

1. Ilias BEKBULATOV (RUS)

2. Borislav Stefanov NOVACHKOV (BUL)

3. David HABAT (SLO)

3. Zurabi IAKOBISHVILI (GEO)

(...)

9. Krzysztof BIEŃKOWSKI (POL)

 

97 kg - Polak nie startuje - 21 zawodników

1. Riza YILDIRIM (TUR)

2. Anzor BOLTUKAEV (RUS)

3. Aliaksandr HUSHTYN (BLR)

3. Elizbar ODIKADZE (GEO)

 

Zapasy kobiet

53 kg - Roksana Zasina - 12 zawodniczek

Roksana ZASINA (POL) - Emma Siri Linnea BROBECK (SWE) 4-0 (10-0)

1/4

Roksana Marta ZASINA (POL) -  Maria PREVOLARAKI (GRE) 1-3 (1-3)

1. Vanesa KALADZINSKAYA (BLR)

2.  Natalia MALYSHEVA (RUS)

3. Nina HEMMER (GER)

3. Maria PREVOLARAKI (GRE)

(...)

7. Roksana Marta ZASINA (POL)

 

60 kg - Agnieszka Król - 11 zawodniczek

Agnieszka KRÓL (POL) - Tetiana OMELCHENKO (AZE) 0-5 (0-2)

1. Liubov OVCHAROVA (RUS)

2. Anastasija GRIGORJEVA (LAT)

3. Malin Johanna MATTSSON (SWE)

3. Tetiana OMELCHENKO (AZE)

(...)

11. Agnieszka KRÓL (POL)

 

Wtorek (2.05)

Styl wolny

57 kg - Polak nie startuje - 16 zawodników

1. Giorgi EDISHERASHVILI (AZE)

2. Andrei DUKOV (ROU)

3. Zavur UGUEV (RUS)

3. Suleyman ATLI (TUR)

 

86 kg - Zbigniew Baranowski - 18 zawodników

1/8

Aleksandr GOSTYIEV (AZE) - Zbigniew BARANOWSKI (POL)  3-1 (3-1)

R1

Zbigniew BARANOWSKI (POL) - Vahe TAMRAZYAN (ARM) 3-1 (7-2)

Finał 3-5

Zbigniew BARANOWSKI (POL) - Selim Yasar (TUR) 1-3 (3-4)

1. Dauren KURUGLIEV (RUS)

2. Aleksandr GOSTIYEV (AZE)

3. Selim YASAR (TUR)

3. Istvan VEREB (HUN)

5. Zbigniew BARANOWSKI (POL)

 

Zapasy kobiet

48 kg - Anna Łukasiak - 15 zawodniczek

Mariya STADNIK (AZE) - Anna ŁUKASIAK (POL) 4-0 (10-0)

R2

Anna ŁUKASIAK (POL) -  Evin DEMIRHAN (TUR) 3-1(7-3 )

Finał 3-5

Anna ŁUKASIAK (POL) - Emilia Vuc (ROU) 1-3 (2-5)

1. Mariya STADNIK (AZE)

2. Ilona SEMKIV (UKR)

3. Fredrika Ida PETERSSON (SWE)

3. Emilia Alina VUC (ROU)

5. Anna ŁUKASIAK (POL)

 

63 kg - Monika Michalik - 13 zawodniczek

1/4

Monika MICHALIK (POL) - Sara DA COL (ITA) 4-0 (10-0)

1/2

Monika MICHALIK (POL) - Laura SKUJINA (LAT) 3-1 (7-2)

Finał 1-2

Monika Michalik (POL) - Taybe Mustafa YUSEIN (BUL) 3-1 (3-2)

1. Monika MICHALIK (POL)

2. Taybe Mustafa YUSEIN (BUL)

3. Sara DA COL (ITA)

3. Yuliia TKACH OSTAPCHUK (UKR)

 

- Po igrzyskach w Rio w prawie każdej reprezentacji nastąpiła zmiana pokoleniowa, dlatego najbliższe mistrzostwa są wielką niewiadomą. Liczymy na medale, ale każdy wynik przyjmiemy z pokorą. Najważniejsze, by z każdego startu wyciągać wnioski. Z powodu kontuzji w Serbii nie wystąpią Katarzyna Krawczyk oraz Radosław Baran. W przypadku tej dwójki na pewno liczylibyśmy na medale - powiedział Prezes PZZ Grzegorz Brudziński.

Z ubiegłorocznych ME w Rydze nasi reprezentanci przywieźli pięć krążków: złoty - Magomedmurad Gadzhiev, srebrne - Robert Baran i Edgar Babayan, brązowe - Roksana Zasina i Tadeusz Michalik. Cała piątka wystartuje w Nowym Sadzie. Powtórka z Rygi mile widziana!

 

Skład reprezentacji Polski

Styl wolny

65 - Krzysztof Bieńkowski

70 - Magomedmurad Gadzhiev

74 - Andrzej Sokalski

86 - Zbigniew Baranowski

125 - Robert Baran

 

Zapasy kobiet

48 - Anna Łukasiak

53 - Roksana Zasina

58 - Katarzyna Mądrowska

60 - Agnieszka Król

63 - Monika Michalik

75 - Daria Osocka

 

Styl klasyczny

59 - Przemysław Piątek

66 - Matuesz Bernatek

71 - Dawid Kareciński

75 - Arkadiusz Kułynycz

80 - Edgar Babayan

85 - Tadeusz Michalik

98 - Radosław Grzybicki

 

Grappling

53 Gi, 53 NoGi - Anna Augustyn-Mitkowska

58 Gi, 58 NoGi - Zofia Szawernowska

64 Gi, 64 NoGi - Sandra Pniak

71 Gi, 71 NoGi - Karolina Zawodnik

+71 Gi, +71 NoGi - Magdalena Zaszczudłowicz

62 Gi, 62 NoGi - Arkadiusz Klasa

66 Gi, 66 NoGi - Jakub Witkowski

71 Gi, 71 NoGi - Piotr Podstawczuk

77 Gi, 77 NoGi - Maciej Kałuszewski

84 Gi, 84 NoGi - Paweł Nędzi

84 Gi, 84 NoGi - Karol Dzieniszewski

92 Gi, 92 NoGi - Maciej Surma

92 Gi, 92 NoGi - Piotr Bagiński

100 Gi, 100 NoGi - Łukasz Michalec

100 Gi, 100 NoGi - Kamil Umiński

+100 Gi, +100NoGi - Tomasz Jezierski

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013