Polski Związek Zapaśniczy

Amelia Tomala piątą zapaśniczką mistrzostw świata kadetek

9 miesięcy temu | 05.08.2023, 13:34

Na piątym miejscu mistrzostw świata kadetów sklasyfikowana została Amelia Tomala w rywalizacji do 53kg. W decydującej walce o medalu przegrała przez tusz z Sakibjamal Esbosynovą z Uzbekistanu. Trudne losowanie mieli zapaśnicy w stylu wolnym, którzy w piątek nie odnotowali zwycięstwa, jednak jeden z nich powalczy w sobotnich repasażach. Zawody odbywają się w tureckim Stambule.

Zapaśniczka GKS-u Piast Wola w drugiej minucie walki dała się zaskoczyć swojej rywalce z Uzbekistanu, która wykorzystała swoją okazję i wygrała przez położenie na łopatki. Wcześniej Amelia Tomala zmierzyła się z Gruzinką Mirandą Kapanadze, wygrywając pojedynek w pięknym stylu po dwóch punktowych akcjach technicznych.

Do strefy medalowej nie udało się awansować Dominice Konkel (GKS Cartusia Kartuzy) rywalizujące w kategorii do 46kg, która w walce repasażowej uległa Dianie Rybchenko, która w Stambule rywalizuje pod flagą neutralną. Zapaśniczka z Kartuz w pierwszej rundzie zdobyła punkty za sprowadzenie do parteru oraz pasywność rywalki. Niestety w drugiej rundzie dwukrotnie dała się zaskoczyć swojej rywalce i ostatecznie przegrała 3:4.

W piątek zmagania rozpoczęli zapaśnicy w stylu wolnym. Niestety żaden z biało-czerwonych nie wygrał swojej walki, a jedynym którego zobaczymy w repasażach jest Oliwier Orzechowski (LKS Dąb Brzeźnica) rywalizujący w kategorii do 48kg. W pierwszej rundzie  przegrał przez przewagę techniczną z Amerykaninem Paul Joseph Kenny. Walka trwała minutę i 15 sekund. Sobotnie repasaże rozpocznie od walki z zapaśnikiem z Turkmenistanu, Azymberdim Ashyrgulyevem.

W rundzie eliminacyjnej przegrała pozostała trójka naszych wolniaków. Jakub Kęsy (WKS Śląsk Milicz) w kategorii do 55kg przegrał z Kazachem Allanem Oralbekiem również po minucie spędzonej na macie. Antoni Majchrzak (ZTA Zgierz) W rundzie eliminacyjnej uległ aktualnemu mistrzowi Europy, Niemcowi Manuelowi Waginowie, a Bartłomiej Nowakowski (LKS Mazowsze Teresin) przegrał z ubiegłorocznym mistrzem Europy do lat 15 i aktualnym brązowym medalistą Starego Kontynentu wśród kadetów, Gruzinowi Konstantine Petriashviliemu.

-80kg

Runda eliminacyjna: Bartłomiej Nowakowski - Konstantine Petriashvili (Gruzja) 1-3