Polski Związek Zapaśniczy

Druskininkai Cup U23: 7 medali dla polskich klasyków

1 tydzień temu | 18.08.2024, 23:36

W Druskiennikach dobiegł końca międzynarodowy turniej w zapasach w stylu klasycznym U23 DRUSKININKAI CUP. Kapitalnie zaprezentowali się podopieczni trenera Zdzisława Kolanka, którzy do kraju wracają ze zdobyczą 7 medali 🥇🥈🥈🥉🥉🥉🥉

Na Litwie wystąpili sportowcy z 14 krajów, w tym wielu medalistów imprez mistrzowskich. Biało-czerwoni młodzieżowcy w tym doborowym towarzystwie wywalczyli drużynowo drugie miejsce. Na najwyższym stopniu podium stanął Olivier Skrzypczak, który w kategorii do 60 kg stoczył 4 zwycięskie pojedynki, nie tracąc w nich ani jednego punktu technicznego. Pasjonujący bój w finale kategorii do 63kg stoczył trzeci młodzieżowiec Europy, Mairbek Salimov. Białostoczanin po efektownych zwycięstwach nad Ukraińcem i Amerykaninem w boju o turniejowe złoto przy remisie (9:9) uległ zeszłorocznemu mistrzowi Starego Kontynentu U-23, Finowi - Tino Ojali. Jego młodszy brat - Arslambek, walczący w kategorii do 67 kg w turniejowym półfinale po bardzo wyrównanej walce musiał uznać wyższość Szweda, Niklasa Oehlena, który w swym dorobku ma 6 medali ME i MŚ w różnych grupach wiekowych. Polak z Litwy wraca z brązowym krążkiem. W wadze do 77 kg na najniższym stopniu podium podium stanął Konrad Kozłowski. Adam Gardzioła w kategorii do 87kg uplasował się na drugim miejscu, a jego klubowy kolega Islam Aliev wywalczył trzecią lokatę.
Igor Shepetun po dwóch zwycięstwach i jednej porażce melduje się na trzecim stopniu podium kategorii do 97kg.
Dla naszych młodzieżowców był to cenny i owocny start w perspektywie światowego czempionatu, który już we wrześniu odbędzie się w albańskiej stolicy -Tiranie.
Wielkie gratulacje dla naszych klasyków oraz ich trenerów.