Polski Związek Zapaśniczy

Duża grupa Polaków na memoriale Kolova i Petrova

1 rok temu | 03.03.2023, 09:13
Duża grupa Polaków na memoriale Kolova i Petrova

Reprezentanci Polski w stylu wolnym oraz klasycznym wystąpią w Sofii na memoriale Dana Kolova i Nikoli Petrova. W najbliższych dniach będziemy więc oglądać wielu czołowych polskich zapaśników na kolejnym przystanku do zbliżających się mistrzostw Europy. 

W ostatnich tygodniach ciekawostką w polskiej reprezentacji jest fakt, że każdy z trenerów - niezależnie czy to kobiet, wolniaków czy klasyków - całkowicie inaczej podchodzi do przygotowań swojej kadry. Turniej w Sofii jest kolejnym tego przykładem. 

Trener Józef Tracz wysyła najmocniejszy aktualnie skład klasyków - zabraknie jedynie Tadeusza Michalika, który w ten sezon wchodzi w nieco wolniejszym trybie. Trener Grigorij Danko wielu czołowych wolniaków zabrał do Egiptu na turniej rankingowy (klasyków i kobiet tam nie było) - za to w Bułgarii postawi na tych, którzy w Aleksandrii nie walczyli. Trener Dariusz Grzywiński oba te turnieje odpuścił i panie idą jeszcze innym cyklem - takie zróżnicowanie przed docelowymi imprezami jest strategią, którą będziemy obserwować z zainteresowaniem.

Turniej w Bułgarii nie będzie turniejem rankingowym, jednak nie oznacza to, że nie będzie dobrym sprawdzianem dla naszych reprezentantów. Na matach zobaczymy wielu medalistów najważniejszych imprez (również wśród Polaków), w tym mistrzów świata i Europy, chociażby Kirgiza Akhzola Makhmudova. Miejmy nadzieję, że taka konkurencja da naszym trenerom kolejne bardzo ważne i przede wszystkim pozytywne odpowiedzi w kwestii formy naszych zapaśników. 

Skład Polaków:

Klasycy:

-60kg: Michał Tracz, Mateusz Szewczuk

-67kg: Mateusz Bernatek, Roman Pacurkowski, Piotr Stolarczyk

-77kg: Patryk Bednarz, Maksym Zakharchuk

-87kg: Szymon Szymonowicz, Arkadiusz Kułynycz

-97kg: Gerard Kurniczak

-130kg: Rafał Krajewski

Wolniacy:

-74kg: Szymon Wojtkowski, Patryk Ołenczyn, Kamil Rybicki

-86kg: Filip Rogut, Cezary Sadowski

-125kg: Jakub Czerczak

Udostępnij