Polski Związek Zapaśniczy

Dwa medale biało-czerwonych zapaśniczek w Nicei

1 miesiąc temu | 20.01.2024, 11:59
Dwa medale biało-czerwonych zapaśniczek w Nicei

Alicja Nowosad (-65kg) i Paulina Danisz (-68kg) wywalczyły medale podczas międzynarodowego turnieju Grand Prix de France Henri Deglane, który rozrywany jest we francuskiej Nicei.

Srebrny medal w kategorii do 65kg wywalczyła Alicja Nowosad (MKS Cement-Gryf Chełm). W rywalizacji udział wzięły cztery zapaśniczki rywalizując sstemem każdy z każdym. Nasza młodzieżowa wicemistrzyni Europy pokonała Łotyszkę Elmę Zeidlere oraz Kanadyjkę Madison Clayton, a porażki doznała z Francuzką Iris Thiebaux, która wygrała w tej kategorii wagowej.

Paulina Danisz (ZKS Slavia Ruda Śląska) rywalizująca w kategorii do 68kg w pierwszej walce pokonała aktualną brązową medalistkę mistrzostw Europy, doświadczoną Włoszkę Dalme Canevą! W półfinale przegrała z Amerykanką Kaylynn Albrechy, a w pojedynku o brązowy medal pokonała Hiszpankę Lorenę Lera Celda.

W kategorii do 76kg piąte miejsce zajęła Daniela Tkachuk (MKS Cement-Gryf Chełm), która w decydującej walce o miejscu na podium przegrała z Amerykanką Skylar Grote. Druga z naszych reprezentantek Patrycja Cuber (ZKS Slavia Ruda Śląska) przegrała dwie walki z reprezentantkami Stanów Zjednoczonych w 1/8 finału z Precious Bell, a w repasażu z Dymond Guilford. W pierwszej rundzie repasażowej wygrała z byłą mistrzynią Europy i wielokrotną medalistką mistrzostw świata Estonką Epp Mae i ostatecznie uplasowała się na siódmym miejscu. Druga z zapaśniczek w tej kategorii wagowej, Daniela Tkachuk przegrała z Amerykanką Yeleną Makoyed.

Siódme miejsce w kategorii do 50kg zajęła Natalia Walczak (MLUKS Karlino) przegrywając w ostatniej rundzie repasażowej ze Szwajcarką Svenja Jungo. Wcześniej pokonała m.in Joannę Samsonowicz (WLKS Nowe Iganie) z którą wygrała podczas ENEA Polska Gala Zapaśnicza w Białogardzie. W repasażach odpadła również Amanda Tomczyk (MLUKS Karlino).

Bez powodzenia rywalizowała trójka zapaśniczek w kategorii do 57kg. Julia Nowicka (AKS Białogard) przegrała w 1/8 finału i odpadła z turnieju, a Patrycja Strzelczyk (KS Bloczek Team Pelplin,) oraz Aleksandra Witoś (LKS Orzeł Namysłów) przegrały w repasażach.

W kategorii do 62kg porażki w ćwierćfinale doznały Nicola Wasilewska (WKS Grunwald Poznań) oraz Olga Padoshyk (MKS Cement-Gryf Chełm). Bez zwycięstwa zmagania zakończyła Karolina Jaworska (ULKS Bizon Milicz) w kategorii do 72kg zajmując ostatnie czwarte miejsce.

Wyniki
-50kg

runda eliminacyjna: Natalia Walczak - Josephine Haemmerle (Francja) 0-5
1/8: Amanda Tomczyk - Julie Sabatie (Francja) 0-3
1/8: Joanna Samsonowicz - Katie Dutchak (Kanada) 0-5
repasaże: Natalia Walczak - Abir Zabrouki (Tunezja) 4-0
repasaże: Amanda Tomczyk - Erin Golston (USA) 1-3
repasaże: Natalia Walczak - Joanna Samsonowicz 5-0
repasaże: Natalia Walczak - Svenja Jungo (Szwajcaria) 0-5

-57kg
runda eliminacujna: Patrycja Strzelczyk - Celeste Sion (Francja) 0-3

1/8: Aleksandra Witoś - Gaelle Ruiz (Francja) 3-1
1/8: Julia Nowicka - Mia Olivier (Francja) 1-3
1/4: Aleksandea Witoś - Gaelle Ruiz (Francja) 0-4
repasaże: Patrycja Strzelczyk - Ester Abraham (Namibia) 4-0
repasaże: Patrycja Strzelczyk - Mia Olivier (Francja) 1-3
repasaże: Aleksandea Witos - Abigall Nette (USA) 0-4

-62kg
1/4: Olga Padoshyk - Esther Kolawole (Nigeria) 0-5
1/4: Nicola Wasilewska - Siwar Bouseta (Tunezja) 1-3
repasaże: Olga Padoshyk - Annatina Lippuner (Szwajcaria) 0-4
repasaże: Nicola Wasilewska - Ana Luciano (USA) 0-5

-65kg
runda 1: Alicja Nowosad - Ema Zeidlere (Łotwa) 3-0
runda 2: Alicja Nowosad - Iris Thiebaux (Francja) 1-3
runda 3: Alicja Nowosad - Madison Clayton (Kanada) 3-1

-68kg
1/4: Paulina Danisz - Dalma Caneva (Włochy) 3-0
1/2: Paulina Danisz - Kaylynn Albrecht (USA) 1-3
o 3. miejsce: Paulina Danisz - Lera Celda Lorena (Hiszpania) 3-1

-72kg
1/2: Karolina Jaworska - Thamires Martins Machado (Brazylia) 0-4
o 3 miejsce: Karolina Jaworska - Larisa Nitu (Rumunia) 0-5

-76kg
1/8: Patrycja Cuber - Precious Bell (USA) 0-5
1/8: Daniela Tkachuk - Yelena Makoyed (USA) 0-5
repasaże: Patrycja Cuber - Epp Mae (Estonia) 3-1
repasaże: Daniela Tkachuk - Meiriele Charamba Santos Hora (Brazylia) 5-0
repasaże: Patrycja Cuber - Dymond Guilford (USA) 1-4
repasaże: Daniela Tkachuk - Precious Bell (USA) 5-0
o 3. miejsce: Daniela Tkachuk - Skylar Grote (USA) 0-4

Udostępnij