Polski Związek Zapaśniczy

Dziesięciu weteranów powalczy o medale mistrzostw świata!

9 miesięcy temu | 03.10.2023, 00:06

W dniach 17-22 październik 2023r. w greckiej Loutrace odbędą się mistrzostwa świata weteranów. Udział w zawodach zgłosiło 10 biało-czerwonych oraz jeden sędzia - Piotr Budzyn. W ubiegłym roku biało-czerwoni wywalczyli pięć medali w tym jeden złoty!

Dwójka zapaśników w stylu klasycznym będzie bronić swoich krążków z ubiegłego roku. Tytułu mistrza świata bronić będzie Rafał Koszowski, który w Płowdiw w ubiegłym roku wygrał wszystkie cztery walki i stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii do 130kg dywizji C.

Po swój szósty medal mistrzostw świata weteranów do Loutraki udaje się Jerzy Sekura rywalizujący kategorii do 88kg w dywizji D. W ubiegłym roku rudzianin wywalczył tytuł wicemistrza świata, a w swoim dorobku ma złoto, dwa srebrne i dwa brązowe medale.

W stylu klasycznym zobaczymy również: Jakub Kowalczyk (dyw. C, -78kg), Andrzej Wołowski (dyw. D, -70kg), Krzysztof Domarowski (dyw. D, -100kg).

W stylu wolnym brązowego medalu sprzed roku bronić będzie Paweł Woliński w kategorii do 100kg dywizji B. W Płowdiw stoczył trzy walki przegrywając tylko z reprezentantem Jordanii Yahia Mohammadem Husseiinem Abutabeekhem.

Z powodu kontuzji w mistrzostwach nie weźmie udziału Lech Szczęśniak, ubiegłoroczny wicemistrz świata weteranów. Do Grecji udadzą się ponadto: Mirosław Slawczew (-70kg, dyw C), Andrzej Wołowski (-70kg, dyw D), Krzysztof Czerczak (-100kg, dyw C), Jarosław Czerczak (-100kg, dyw C).

Skład Reprezentacji Polski Weteranów na Mistrzostwa Świata Weteranów w zapasach - Grecja, Loutraka 17-22 październik 2023