Polski Związek Zapaśniczy

Ksawery Kamiński piąty w Europie

10 miesięcy temu | 02.07.2023, 21:46

Ksawery Kamiński (styl wolny) zajął piąte miejsce w kategorii wagowej do 125kg na Mistrzostwach Europy do lat 20, które były rozgrywane w hiszpańskim Santiago de Compostela. To była ostatnia szansa na medal naszego reprezentanta w tym turnieju.

Kamiński walczył o laur trzeciego zawodnika turnieju z reprezentantem Francji, Levanem Lagvilavą. Zapaśnik „trójkolorowych” szybko ułożył pojedynek na swoją korzyść. Mimo dwóch punktów zdobytych przez Polaka pod koniec walki to Lagvilava mógł cieszyć się z brązowego medalu Mistrzostw Europy do lat 20 w najcięższej kategorii. Francuz wygrał 9:2.

W ostatnim dniu walczył także w repesażu Fabian Niedźwiedzki w kategorii wagowej do 74kg. Polak niestety przegrał przez przewagę techniczną 8:0 z reprezentantem Włoch Raulem Caso i zakończył udział w rywalizacji.

Mistrzostwa Europy do lat 20, kończymy z czterema medalami. Srebrne krążki zdobyły Alicja Nowosad oraz Patrycja Cuber. Brązowe medale wywalczyły Daniela Tkachuk oraz Patrycja Strzelczyk. To świetny prognostyk przez Mistrzostwami Świata do lat 20, które odbędą się w dniach 14- 20 sierpnia 2023 roku na warszawskim Torwarze.