Polski Związek Zapaśniczy

MŚ: Baran i Ołenczyn powalczą w repasażach

10 miesięcy temu | 16.09.2023, 19:47
MŚ: Baran i Ołenczyn powalczą w repasażach

Za nami pierwszy dzień rywalizacji w mistrzostwach świata w zapasach. Zmagania zainaugurowali zapaśnicy w stylu wolnym, gdzie biało-czerwoni stoczyli pięć walk z czego wygrali dwie z nich. Patryk Ołenczyn (70kg) i Robert Baran (125kg) powalczą w niedzielnych repasażach. 

W 1/16 finału mistrzostw Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn) pokonał przez położenie na łopatki Kenijczyka Joela Obae Tukai, a w 1/8 finału wygrał z Hindusem Sumitem Sumitem zdobywając punkty za pasywność rywala oraz obejście rywala. W ćwierćfinale rywalem młodszego z braci Baran rozstawionego z numerem siódmym był Geno Petriashvili. Gruzin wygrał po wyrównanej walce, a w półfinale pokonał Amerykanina Masona Marka Parrisa i tym samym awansował do finału, a zapaśnik z powalczy w repasażach. Tym samym wciąż pozostaje w walce o medale i kwalifikację olimpijską.

W kategorii nieolimpijskiej do 70kg, Patryk Ołenczyn (LKS Dąb Brzeźnica) powalczy w niedzielnych repasażach. W rundzie eliminacyjnej przegrał przez przewagę techniczną w drugiej rundzie z aktualnym wicemistrzem świata, Irańczykiem Amirmohammadem Babakiem Yazdanicheratim. W repasażu zmierzy się z Azerem Magomed Bashir Khaniev, finalistą tegorocznego Memoriału Wacława Ziółkowskiego. 

Niestety na pierwszej walce zmagania w mistrzostwach zakończył nasz aktualny brązowy medalista mistrzostw Europy w kategorii do 86kg, Sebastian Jezierzański (LKS Dąb Brzeźnica). Lider światowego rankingu UWW i najwyżej rozstawiony zapaśnik mistrzostw w pierwszej walce przegrał z Uzbekiem Javrailem Shapievem, piątym zapaśnikiem igrzysk olimpijskich w Tokio. Uzbek pierwsze punkty wywalczył za sprowadzenie do parteru i obejście naszego zawodnika, a w drugiej rundzie zdobył punkty za pasywność naszego medalisty mistrzostw Europy i wypchnięcie poza matę. Jezierzański jedyną akcję techniczną zakończoną punktem wywalczył za wypchnięcie rywala poza matę. Uzbek odpadł w półfinale i tym samym nasz reprezentant zakończył zmagania w turnieju. 

Wyniki

styl wolny

-70kg

runda eliminacyjna: Patryk Ołenczyn - Amirmohammad Babak Yazdanicherati (Iran) 1-4

-86kg

1/16: Sebastian Jezierzański - Javrail Shapiev (Uzbekistan) 1-3

-125kg

1/16: Robert Baran - Joel Obae Tukai (Kenia) 5-0

1/8: Robert Baran - Sumit Sumit (AIN) 3-0

1/4: Robert Baran - Geno Petriashvili (Gruzja) 1-3


Udostępnij