Polski Związek Zapaśniczy

ME U23: Chołuj w finale!

11 miesięcy temu | 16.03.2023, 19:10
ME U23: Chołuj w finale!

Wiktoria Chołuj awansowała do finału mistrzostw Europy do lat 23, które odbywają się w Bukareszcie. Tym samym nasza zawodniczka będzie miała szansę na obronę zdobytego przed rokiem tytułu.

W kategorii do 72 kilogramów, w której startuje Wiktoria, faworytka mogła być tylko jedna i jest nią właśnie nasza zapaśniczka, która wygrywała te zawody zarówno w 2021, jak i 2022 roku. Polka jak na razie wywiązuję się z tej roli znakomicie, ponieważ wygrała obie swoje dzisiejsze walki bez straty punktu. Najpierw przed czasem pokonała Rumunkę Paulę Rotaru, a w półfinale 7:0 zwyciężyła z Węgierką Noemi Szabados. W finale będzie na nią czekać mistrzyni Europy juniorek, Ukrainka Iryna Zablotska.

Swoją szansę na medal miała już za to Amanda Tomczyk (-50kg). Po bardzo dobrym pierwszym dniu rywalizacji, drugi zaczęła od pokonania w repasażu Bułgarki Emine Osman. Wygrała przed czasem i w walce o brązowy medal stanęła naprzeciwko Turczynki Zehry Demirhan. Demihran okazała się jednak lepsza, wygrywając 6:1.

W pierwszych walkach odpadły Wiktoria Karwowska (-57kg) i Paulina Danisz (-62kg).

Już jutro, poza walkami medalowymi z udziałem Wiktorii Chołuj, na maty wyjdą reprezentaci stylu wolnego. Reprezentacja Polski w tym stylu jest w tym roku większa niż w ubiegłym, gdzie na matach pojawiło się jedynie trzech zawodników, a trener Grigorij Danko chce dać szansę kilku wyróżniającym się młodym nazwiskom. Trzymamy kciuki za Wiktorię i za to, by styl wolny pokazał swój potencjał.

Udostępnij