Polski Związek Zapaśniczy

ME U23: Gardzioła medalistą mistrzostw Europy!

11 miesięcy temu | 16.03.2023, 09:09
ME U23: Gardzioła medalistą mistrzostw Europy!

Po brązowym medalu Mairbeka Salimova, ostatniego dnia zmagań w stylu klasycznym mieliśmy jeszcze dwóch zawodników w repasażach - Adama Gardziołę (-82kg) i Jakuba Antoszewskiego (-97kg).

Antoszewski uległ w nich przed czasem Ormianinowi Haykowi Khloyanowi. Znacznie lepiej poszło Adamowi, który także przed czasem pokonał Azera Ismayliego Rzayeva i awansował do walki o brązowy medal.

Tam zmierzył się z Grekiem Iliasem Pagkalidisem. Walka była niezwykle wyrównana, a po pierwszej rundzie Polak przegrywał 0:2. Na drugą odsłonę wyszedł jednak bardzo mocno skupiony i już po 8 sekundach zdobył 2 punkty. Następnie świetnie się bronił i utrzymał do końca zwycięski remis. Dzięki temu zdobył swój pierwszy medal na tego typu międzynarodowej imprezie. Gratulujemy!

Swoje zmagania rozpoczęły dziś także panie. Bardzo dobrze poszło Amandzie Tomczyk (-50kg), która w pierwszej rundzie pokonała aktualną wicemistrzynię Europy do lat 23, Węgierkę Szimonettę Szeker. Podobnie jak Gardzioła, zrobiła to przy remisie 2:2. W ćwierćfinale także nie było łatwo - tam czekała na nią mistrzyni Europy do lat 23, Emma Luttenauer, która w ubiegłorocznym finale pokonała Szeker. Ta walka także była niezwykle wyrównana, a Amanda do samego końca miała szansę ją wygrać. Niestety, ostatecznie przegrała jednym punktem (1:2). Luttenauer doszła jednak do finału, więc w jutrzejszym repasażu Tomczyk zawalczy z Bułgarką Emine Osman.

W repasażu wystąpi również Karolina Kozłowska (-68kg). Polka przegrała przez tusz z późniejszą finalistką, Słowaczką Zsuzsanną Molnar. W porannej walce o możliwość starcia o brązowy medal, rywalką Karoliny będzie Azerka Nigar Mirzazada.

W pierwszej walce odpadła z kolei Angelika Mytkowska (-55kg). Już jutro kolejne występy biało-czerwonych, w tym obrończyni tytułu, Wiktorii Chołuj.

Udostępnij