Polski Związek Zapaśniczy

Medale weteranów na bałkańskich matach

1 tydzień temu | 13.10.2024, 14:59

W chorwackim Perecu zakończyły się zapaśnicze mistrzostwa świata weteranów. Biało-czerwoni jak zwykle nie zawiedli i na bałkańskich matach zdobyli 6 medali. Najlepszy wynik uzyskał obrońca tytułu mistrzowskiego, Rafał Koszowski, który tym razem zdobył srebrny medal w kategorii do 130 kg Dywizji C. To już piąty medal tego utytułowanego zawodnika. Swój ósmy medal wywalczył niezmordowany Jerzy Sekura, który zajął trzecie miejsce w kategorii do 88 kg Dywizji D. Na trzecich miejscach uplasowali się także Jacek Kuśmierek (styl klasyczny, Dywizja E - 62 kg) oraz Radosław Hora (styl klasyczny, Dywizja D - 130 kg). W stylu wolnym trzecie miejsca w kategorii do 100 kg Dywizji C zdobyli bracia Krzysztof i Jarosław Czerczak.

Na bałkańskich matach można było podziwiać wiele zapaśniczych legend, które wciąż imponują świetną i skuteczną techniką. Tytuły mistrzowskie zdobyli między innymi tacy zawodnicy jak Eldari Kurtanidze (dobry znajomy naszego Marka Garmulewicza), który w swoim dorobku ma dwa medale olimpijskie, dwa tytuły mistrza świata i pięć tytułów mistrza Europy. Wśród triumfatorów znaleźli się także Marek Svec - brązowy medalista olimpijski z Pekinu i trzykrotny mistrz świata, oraz Jimmy Samuelsson, mistrz świata z 2002 roku, którego kiedyś w Szwecji trenował śp. Ryszard Świerad. Niespodzianką mistrzostw była trzecia lokata mistrza olimpijskiego z Aten, Egipcjanina Karema Gabera, który podczas igrzysk w Londynie w półfinale pokonał naszego Damiana Janikowskiego.