Polski Związek Zapaśniczy

Metel i Hildebrand międzynarodowymi młodzieżowymi mistrzami Polski w stylu

9 miesięcy temu | 01.10.2023, 10:14

Grzegorz Hildebrand (UKS Olimpijczyk Kędzierzyn Koźle, -63kg) oraz Kevin Metel (UKS Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle, -77kg) zostali Międzynarodowymi Młodzieżowymi Mistrzami Polski w stylu klasycznym, które rozgrywane były w Piotrkowie Trybunalskim.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski podczas których jednocześnie rozgrywany był Memoriał im. Henryka Grabowieckiego i Grzegorza Ludwiga w zapasach styl klasyczny rozgrywane były bardzo mocno obsadzonym turniejem, w którym wystartowali reprezentanci 9 państw.

Dwa złote medale wywalczyli zapaśnicy z Kędzierzyna-Koźla - Grzegorz Hildebrand (-63kg) oraz Kevin Metel (-77kg). W finale kategorii do 63kg Hildebrand pokonał solidnego reprezentanta Szwajcarii Jonasa Ursa Muellera.

Do "polskiego" finału miało doszło w kategorii do 77kg, gdzie Kevin Metel zmierzył się z Konradem Kozłowskim (RCSZ Olimpijczyk Radom). Obaj zapaśnicy również zmierzyli się ze sobą w Warszawie w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski, gdzie wówczas górą był Kozłowski. Tym razem Kozłowski nie stanął do walki, oddając wyniki finału walkowerem i tym samym to Metel został Międzynarodowym Mistrzem Polskim.

W finale nieolimpijskiej kategorii wagowej do 82kg przegrał przez przewagę techniczną Rafał Graczykowski (WKS Śląsk Wrocław). Również porażki przed czasem doznał Jakub Grabowski (WKS Śląsk Wrocław) rywalizujący w kategorii do 130kg. W finale przez położenie na łopatki pokonał Giorgieo Tsopurashviliemu.

Po brązowe medale sięgnęli: Kacper Berejowski (ZTS Sokół Lublin, -55kg), Adam PLuta (AKS Piotrków Trybunalski, -55kg), Sebastian Warchoł (KS Sobieski Poznań, -97kg), Jakub Korcz (RCSZ Olimpijczyk Radom, -130kg).