Polski Związek Zapaśniczy

Mistrzostwa Polski w Zapasach Kobiet (junior i młodzieżowiec) w Brzeźnicy

2 tygodnie temu | 14.04.2024, 10:09

W Rudniku k/Raciborza zakończyły się Mistrzostwa Polski U-20 i U-23 w zapasach kobiet. Na starcie stanęło łącznie 111 zawodniczek z 36 klubów. Zawody stały na wysokim poziomie tak organizacyjnym jak i sportowym. Rewelacją turnieju okazały się chełmskie tygrysice, które odniosły drużynowe zwycięstwa w obu kategoriach wiekowych.

Zgodnie z przewidywaniami w finale kategorii do 50 kg spotkały się: aktualna wicemistrzyni Europy U-17- Dominika Konkel Gks Cartusia i Joanna Samsonowicz WLKS Siedlce-Nowe Iganie, która w lutym stanęła na drugim stopniu podium turnieju seniorek - Flatz Austria Open. Tym razem lepszą okazała się siedlczanka, która ograła na punkty (3:1) o 2 lata młodszą rywalkę z Kartuz.

W wadze do 53 kg ciekawie zapowiadała się rywalizacja pomiędzy Iloną Valchuk , a obrończynią tytułu mistrzowskiego, Julią Michniewicz LKS ,,Dąb" Brzeźnica Fanpage. Te dwie zawodniczki spotkały się w finałowym boju i zdecydowane zwycięstwo odniosła zawodniczka Industria Industria LKS Znicz Chęciny

W kategorii do 55 kg triumf odniosła dwukrotna wicemistrzyni Europy U15 - Amelia Tomala Gks Piast Wola, która w finale wygrała na punkty (4:2) z obrończynią tytułu mistrzowskiego, Nikolą Wiśniewską Atletyczny Klub Sportowy Białogard - zapasy styl wolny

Aktualna wicemistrzyni Polski seniorek - Nikola Drozdek Agros Żary nie miała sobie równych w kategorii do 57 kg, pewnie wygrywając krajowy czempionat.

Ku uciesze miejscowych kibiców zawodniczka LKS ,,Dąb" Brzeźnica Fanpage Emilia Świerczewska po 4 zwycięskich pojedynkach stanęła na najwyższym stopniu podium MP kategorii do 59 kg.

Zdecydowana faworytka do mistrzowskiego tytułu kategorii do 62 kg jest Nicola Wasilewska WKS Grunwald Poznań, która w 2022 roku wywalczyła tytuł mistrzyni Europy U-17 nie zawiodła i pewnie zdobyła złoty medal MP.

Aktualna wicemistrzyni Europy, Alicja Nowosad Cement-Gryf Chełm po wygraniu 3 pojedynków w wadze do 65 kg w cuglach zdobyła swój drugi tytuł mistrzowski.

Karolina Domaszuk 68 kg w swojej kolekcji ma już brąz i srebro MP Juniorek. Na śląskich matach zawodniczka LUKS "Amator" Juchnowiec w końcu ustrzeliła mistrzowskie złoto pokonując 3 rywalki.

W kategorii do 72 kg tytuł obroniła była wicemistrzyni Europy kadetek - Karolina Jaworska ULKS "Bizon" Milicz, która bez straty punktu wygrała 3 pojedynki.

W kategorii najcięższej drugi tytuł mistrzowski zgarnęła aktualna wicemistrzyni Starego Kontynentu - Patrycja Cuber Z.K.S. "Slavia" Ruda Śląska

W mistrzowskim turnieju U-23 główny prym wiodły faworytki.

W kategorii do 50 kg zwyciężyła Monika Martyna Borowska Klub Sportowy Wschód - Styl wolny, Zapasy dziewcząt, która po wywalczeniu srebra (2023) i brązu (2022) MP U-23 w końcu zdobyła tytuł mistrzowski.

Natalia Walczak - MLUKS Karlino nie miała sobie równych w wadze do 53 kg. Wicemistrzyni Europy (2022) w turnieju stoczyła 4 pojedynki, wszystkie wygrywając przez przewagę techniczną.

Aktualna brązowa medalistka ME juniorek, Patrycja Strzelczyk Klub Sportowy Bloczek Team Pelplin bez straty punktów wywalczyła tytuł mistrzowski kategorii do 57 kg.

Trzykrotna mistrzyni Polski juniorek - Olha Padoshyk Cement-Gryf Chełm w finałowym boju kategorii do 62 kg ograła na punkty (6:3) podopieczną trenera Marcina Marcinkiewicza- Aleksandrę Witoś Ludowy Klub Sportowy "Orzeł" Namysłów i zdobyła swój pierwszy tytuł w grupie młodzieżowców.

Brązowa medalistka ME U-20 (2022) Zofia Polowczyk - ULKS Tęcza Środa Wielkopolska po wygraniu 3 pojedynków w wadze do 68 kg zdobywa swój pierwszy tytuł MP U-23.

Daniela Tkachuk Cement-Gryf Chełm w swym dorobku ma już 2 medale ME, 1 MŚ i 3 tytuły MP juniorek. Jak przystało na mistrzynię chełmianka nie dała najmniejszych szans swoim rywalkom pewnie wygrywając kategorię do 76 kg.