Polski Związek Zapaśniczy

Mistrzostwa Świata do lat 20 zostały Polsce odebrane!

10 miesięcy temu | 22.07.2023, 11:08
Mistrzostwa Świata do lat 20 zostały Polsce odebrane!

Wczoraj podczas spotkania komitetu wykonawczego UWW,  Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza poinformowała Polski Związek Zapaśniczy o swojej ostatecznej decyzji odebrania nam prawa do organizacji mistrzostw świata do lat 20 w zapasach, które w dniach 14-20 sierpnia 2023 miały zostać rozegrane w Warszawie. W związku z powyższym przedstawiamy stanowisko Polskiego Związku Zapaśniczego w tej sprawie.

Z żalem informujemy, że Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza (UWW) podjęła decyzję o zabraniu Polsce prawa do organizacji tegorocznych zapaśniczych Mistrzostw Świata do lat 20 w Warszawie. 

UWW w piśmie skierowanym do Polskiego Związku Zapaśniczego poinformowała, że zachowanie naszego kraju jest sprzeczne z misją UWW, która ma na celu zagwarantować wszystkim sportowcom bez względu na pochodzenie czy paszport startu w imprezach rangi mistrzowskiej. Jak wynika z otrzymanego pisma Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza rozpoczęła rozmowy z dwoma federacjami w sprawie przejęcia organizacji mistrzostw świata do lat 20 w zapasach. Wybór padł na Jordanię.

Niebawem przekażemy pełne stanowisko PZZ w tej sprawie po posiedzeniu Zarządu, które odbędzie się w najbliższych dniach.

Udostępnij