Polski Związek Zapaśniczy

Mistrzowska karuzela trwa! Czas na kadetów!

9 miesięcy temu | 31.07.2023, 09:39

Mistrzowska karuzela trwa! W Stambule rozpoczynają się mistrzostwa świata do lat 17. Do Turcji udała się również 20-osobowa reprezentacja Polski oraz jeden sędzia - Maciej Zakowicz.

Zawody rozpoczynają się w poniedziałek (31.07) i potrwają aż do niedzieli (06.08) w największym tureckim mieście. Biało-czerwoni w ubiegłym roku w Rzymie nie zdołali wywalczyć medalu w tej kategorii wiekowej.

W stylu klasycznym zobaczymy sześciu zapaśników w tym m.in aktualnego mistrza Europy w tej kategorii wiekowej - Stanisława Fussy w kategorii do 80kg. Zapaśnik AKS-u Piotrków Trybunalski w tym roku wygrał zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Puchar Polski oraz wspomniane mistrzostwo Europy. 17-latek do Stambułu jedzie z dużymi nadziejami na medal!

Szkoleniowcy Jakub Janiczewski i Adam Blok zabrali aż osiem zapaśniczek. Największe nadzieje wiążemy z występem Dominiki Konkel, aktualnej wicemistrzyni Europy do lat 17. W tym roku zapaśniczka GKS-u Cartusia Kartuzy wygrała aż cztery zawody w tym międzynarodowy turniej kadetów  Constantin Alexandru & Ioan W. Popovici w Rumunii. W składzie znalazła się również Nikola Piechocka ubiegłoroczna wicemistrzyni do lat 15.

W stylu wolnym zobaczymy sześciu reprezentantów Polski. Spore nadzieje możemy wiązać z występem 16-letniego Jakuba Kęsy, który jest piątym zawodnikiem tegorocznych mistrzostw Europy kadetów, a w kategorii do lat 15 w ubiegłym roku również zajmował piąte miejsce w mistrzostwach Europy. W tym roku nie miał sobie równych we wszystkich krajowych imprezach, a podczas zawodów Constantin Alexandru & Ioan W. Popovici uplasował się na najniższym stopniu podium. W składzie znalazła się również najmłodszy w całej naszej reprezentacji 15-letni Oliwier Orzechowski z LKS-u Dąb Brzeźnica, który powalczy w kategorii do 48kg.

Na matach w Stambule zobaczymy również jednego sędziego - Macieja Zakowicza.