Polski Związek Zapaśniczy

Młodzi zapaśnicy z sukcesami zagranicą

1 rok temu | 31.05.2023, 10:38
Młodzi zapaśnicy z sukcesami zagranicą


 

Aż cztery polskie kadry juniorskie rywalizowały w ubiegłym tygodniu na zagranicznych turniejach - głównie w ramach przygotowań do zbliżających się mistrzostw w danych kategoriach wiekowych. Mimo okresu treningowego, nasi zapaśnicy przywieźli do kraju wiele dobrych wyników.

 

Wśród rywalizujących za granicą kadr znalazły się te w stylu klasycznym (juniorzy i kadeci w miejscowości Porec w Chorwacji), a także juniorzy i juniorski w stylu wolnym (w rumuńskim Bukareszcie).

 

Wszystkie kadry przygotowują się do swoich imprez docelowych - w czerwcu odbędą się bowiem mistrzostwa Europy juniorów (12-18 czerwca) i kadetów (26 czerwca-2 lipca). Kadry są już w większości wyklarowane, choć nie każda z nich w ostatnim turnieju wystąpiła w pełnym składzie.

 

-     Niektórym topowym nazwiskom tej kadry (np. Oliwierowi Skrzypczakowi ) dałem odpocząć, bo i tak mieli w ostatnim czasie sporo turniejów. Wystąpili głównie ci, którzy nie mogli ostatnio aż tak dużo startować - powiedział trener „klasycznych” juniorów, Edward Barsegjan.

 

Mimo nie najmocniejszej kadry nasi juniorzy w stylu klasycznym przywieźli z Chorwacji dwa medale - zdecydowanie najlepszy w kategorii do 67 kilogramów okazał się Arslanbek Salimov, który wygrał wszystkie cztery walki. Z kolei srebro trafiło w ręce Mateusza Iwanowskiego (-97kg).

 

W Porecu medalowe żniwa mieli za to kadeci - podopieczni Piotra Szczeponioka i Przemysława Kraczkowskiego wygrali rywalizację drużynową, a indywidualnie zdobyli aż 10 miejsc na podium na 12 startujących zapaśników z naszego kraju. Brawa dla trenerów i czekamy na imprezy mistrzowskie.

 

Medali nie zabrakło też w Bukareszcie - łącznie zdobyliśmy ich siedem, a aż sześć przypadło w udziale podopiecznych Marcina Marcinkiewicza, czyli naszych juniorek. Polki zajęły trzecie miejsce w rywalizacji drużynowej, za Węgierkami i Ukrainkami. Ostatni, siódmy medal, to dzieło jedynego z wolniaków - Zelimkhana Mutsukhaeva.

 

Gratulujemy naszym zapaśnikom i trzymamy kciuki, żeby takie zdobycze medalowe pojawiły się również na mistrzostwach Europy.

 

Miejsca na podium:

 

Porec (Chorwacja):

 

Juniorzy (styl klasyczny):

 

Arslanbek Salimov (-67kg) - 1. miejsce

Mateusz Iwanowski (-97kg) - 2. miejsce

 

Kadeci (styl klasyczny):

 

Oskar Leonarczyk (-45kg) - 1. miejsce

Kacper Sobczyk (-55kg) - 1. miejsce

Kajetan Jakubowski (-60kg) - 1. miejsce

Stanisław Fussy (-80kg) - 1. miejsce

Paweł Janzen (-110kg) - 1. miejsce

Patryk Krobski (-45kg) - 2. miejsce

Igor Dąbrowski (-71kg) - 2. miejsce

Nataniel Troczyński (-65kg) - 3. miejsce

Antoni Tretter (-71kg) - 3. miejsce

Jakub Lisek (-110kg) - 3. miejsce

 

Bukareszt (Rumunia):

 

Juniorki:

 

Olha Padoshyk (-62kg) - 1. miejsce

Patrycja Strzelczyk (-57kg) - 2. miejsce

Alicja Nowosad (-65kg) - 2. miejsce

Daniela Tkachuk (-76kg) - 2. miejsce

Julia Michniewicz (-50kg) - 3. miejsce

Karolina Jaworska (-68kg) - 3. miejsce

 

Juniorzy (styl wolny):

 

Zelimkhan Mutsukhaev (-70kg) - 3. miejsce


Udostępnij