Polski Związek Zapaśniczy

MŚ Grappling: Loska mistrzynią świata!

8 miesięcy temu | 24.08.2023, 06:45

Magdalena Loska (KS Shark Łódź) była bezkonkurencyjna w kategorii do 71kg zdobywając złoty medal. Tegoroczna brązowa medalistka Grand Slam w Zjednoczonych Emiratach Arabaskich w Warszawie wygrała cztery z pięciu walk przed czasem, a w finale nie dała szans Amerykance Christinie Hansen wygrywając przez poddanie.

Tytuł wicemistrzyni świata wywalczyła Adrianna Wojarska (Copacabana Kielce) w kategorii do 58kg. W finale nasza zawodniczka przegrała na punkty z Amerykanką Alexandrią Luz Villamor Enriquez. Dwóch porażek w eliminacjach i repasażach doznała Magdalena Giec (Stowarzyszenie Grappling Kraków).

Również tytuł wicemistrzyni świata wywalczyła Janina Czyczyn (Stowarzyszenie Sportów Walki Berserkers) w kategorii do 90kg. W finale nasza zawodniczka przegrała z Amerykanką Tarą White. Szansę na medal w tej kategorii wagowej miała również Magdalena Zaszczudłowicz (Stowarzyszenie Grappling Kraków), która w walce o brąz przegrała z Hiszpanką Claudią Fornes Carbonne .

Na piątym miejscu uplasowała się Martyna Iwat (KS Złomiarz Team Gdańsk), która rok temu wywalczyła brązowy medal. W Warszawie w starciu o najniższy stopień podium przegrała z reprezentantką Kazachstanu Zhanną Kaskinovą.

W ćwierćfinale tej kategorii wagowej odpadła Alicja Stypulkowska (Stowarzyszenie BJJ Factory Warszawa).

W kategorii do 64kg wystartowały dwie reprezentantki Polski: Sandra Pniak (Stowarzyszenie Grappling Kraków) oraz Joanna Zabulewicz (KS Złomiarz Team Gdańsk). Zawodniczki stoczyły łącznie trzy walki i wszystkie przegrały przez poddanie.

1/2: Janina Czyczyn - Tammy May Griego (USA) 3-1

o 3. miejsce: Magdalena Zaszczudłowicz - Claudia Fornes Carbonne (Hiszpania) 1-3

Finał: Janina Czyczyn - Tara White (USA) 1-3