Polski Związek Zapaśniczy

MŚ kadetek w grapplingu: Kowalska i Mazur mistrzyniami świata.

8 miesięcy temu | 22.08.2023, 18:01

MŚ kadetek w grapplingu: Kowalska i Mazur mistrzyniami świata. Pięć medali kadetek w formule Gi!

Zuzanna Kowalska (-52kg) i Adrianna Mazur (-65kg) zdobyły tytuł mistrzyni świata kadetek w grapplingu w formule Gi, które rozgrywane są w Warszawie. W hali OSiR Włochy nasze zawodniczki wywalczyły pięć medali. Polki zajęły drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Zuzanna Kowalska (Dragon's Fight Club Warszawa) zrewanżowała się za porażkę w formule No-Gi w kategorii do 52kg, Francuzce Sani Ndiaye i wywalczyła tytuł mistrzyni świata kadetek wygrywając wszystkie cztery walki. Jedyną walkę, której nie wygrała przed czasem był pojedynek z reprezentacyjną koleżanką - Sabiną Welc. Niestety zawodniczka UKS-u Zakręt Warszawa przegrała wszystkie walki i zajęła ostatnie 5. miejsce.

Złoty i srebrny medal wywalczyły Adrianna Mazur (Hul Team Police) i Oliwia Sieprawska (Stowarzyszenie BJJ Factory Gliwice) w kategorii do 65kg. W poniedziałek nasze zawodniczki również wywalczyły tytuł mistrzyni i wicemistrzyni świata. W bezpośrednim pojedynku naszych reprezentantek Mazur wygrała na punkty (w formule No-Gi wygrała przed czasem)

Status quo z formuły No-Gi został zachowany w kategorii do 60kg w formule No-Gi. Mistrzynią świata kadetek została Hiszpanka Mia Montesinos Perdomo, a za nią uplasowały się dwie reprezentantki Polski - Nadia Hofman (Valiant Jiu Jutsu Kings) i Małgorzata Baucz (ZKS Slavia Ruda Śląska).

Tuż za podium uplasowała się Celina Zarychta (Stowarzyszenie Sportów Walki Berserkers), która stoczyła cztery walki grupowe wygrywając tylko jedną z nich z Valeriia Hlynska z Ukrainy.

Na piątym miejscu rywalizację w kategorii do 56kg zakończyła Zuzanna Szmagaj (Valiant Jiu Jutsu Kings) wygrywając tylko jedną walkę z Ukrainką Yulią Melnychuk.