Polski Związek Zapaśniczy

MŚ: Łysak i Łukasiak rozpoczynają walkę o medale!

10 miesięcy temu | 18.09.2023, 23:39
MŚ: Łysak i Łukasiak rozpoczynają walkę o medale!

Dwie biało-czerwone zapaśniczki powalczą o medale i kwalifikację olimpijską do Paryża podczas wtorkowych zmagań w mistrzostwach świata rozgrywanych w Belgradzie. Swoją szansę spróbują wykorzystać: Anna Łukasiak (-50kg) oraz Anhelina Łysak (-57kg).

Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa) rywalizująca w kategorii do 50kg rozstawiona w mistrzostwach została z numerem piątym i w rundzie eliminacyjnej zmierzy z aktualną wicemistrzynią Europy, Ukrainką Oksaną Livach. W 1/8 finału rywalką będzie zwyciężczyni pojedynki pomiędzy Nigeryjką Miesinnei Mercy Genesis oraz zapaśniczką z Macedonii Veronika Ryabovolova. W ewentualnym ćwierćfinale może zmierzyć się z Japonką Yui Susaki, która w swojej karierze nie przegrała jeszcze walki!

Rozstawiona z numerem szóstym, Anhelina Łysak (MKS Cement-Gryf Chełm) walcząca w kategorii do 57kg rozpocznie od 1/16 finału i starcia z Kenijką Mary Naliaką. W 1/8 finału rywalką będzie jedna z zapaśniczek z tej trójki: Kalmira Bilimbek (Kirgistan), Youngjin Kwon (Korea Płd.) oraz Hannah Fay Taylor z Kanady. W ewentualnym ćwierćfinale może zmierzyć się z obrończynią tytułu mistrzyni świata, Tsugumi Sakurai z Japonii.


Udostępnij