Polski Związek Zapaśniczy

MŚ: Ostatnie starty wolniaków i nieolimpijski występ zapaśniczek

1 tydzień temu | 18.09.2023, 09:01
MŚ: Ostatnie starty wolniaków i nieolimpijski występ zapaśniczek

W poniedziałek na macie w Belgradzie podczas mistrzostw świata powalczą zapaśnicy w dwóch ostatnich kategoriach wagowych w stylu wolnym: Krzysztof Bieńkowski (-65kg) oraz Zbigniew Baranowski (-97kg), a także dwie zapaśniczki w kategoriach nieolimpijskich: Katarzyna Krawczyk (-55kg) oraz Jowita Wrzesień (-59kg). 

Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard) w kategorii do 65kg zmierzy się z reprezentantem Stanów Zjednoczonych, Nicholasem Boone Lee. W ewentualnej 1/16 finały zmierzy się ze zwycięzcą walki pomiędzy Kumarem Anujem i Austinem Klee Gomezem z Meksyku. 

Zbigniew Baranowski (AKS Białogard) w rywalizacji do 97kg w rundzie eliminacyjnej zmierzy się z piątym zawodnikiem ubiegłorocznych mistrzostw świata, olimpijczykiem z Tokio, Aleksandrem Hushtynem z Białorusi walczącym w Belgradzie pod neutralną flagę. W ewentualnej 1/16 zmierzy się z solidnym Koreańczykiem Jaegang Kim.

W poniedziałek na macie zobaczymy również dwie zapaśniczki w kategoriach nieolimpijskich: Katarzyna Krawczyk(MKS Cement-Gryf Chełm) w kategorii do 55kg oraz Jowita Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza) w rywalizacji do 59kg.

Zapaśniczka z Chełma w 1/8 finału zmierzy się z najwyżej rozstawioną zapaśniczką w mistrzostwach, Kanadyjką Karlą Gonzalez Godinez, która w lipcu zwyciężyła podczas turnieju Poland Open. 

Jowita Wrzesień w mistrzostwach została najwyżej rozstawiona w tej kategorii wagowej. W pierwszej rundzie zmierzy się z ubiegłoroczną mistrzynią świata do lat 23 w kategorii do 57kg oraz aktualną mistrzynią Azji, Japonką Sae Nanjo.


Udostępnij