Polski Związek Zapaśniczy

MŚ: Salimov, Bernatek i Kułynycz powalczą w sobotnich zmaganiach

2 miesiące temu | 23.09.2023, 10:14
MŚ: Salimov, Bernatek i Kułynycz powalczą w sobotnich zmaganiach

Aż trójka zapaśników w stylu klasycznym powalczy o medale mistrzostw świata, a dwójka z nich o kwalifikacje olimpijskie do Paryża w stolicy Serbii, Belgradzie! Na matach zobaczymy: Mateusza Bernatka (-67kg), Mairbek Salimov (-63kg) oraz Arkadiusz Kułynycz (-87kg).

O medale i paszporty olimpijskie powalczą w sobotę Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski, -67kg) oraz Arkadiusz Kułynycz (RCSZ Olimpijczyk Radom, -87kg). Wicemistrz Europy z 2021 roku, Bernatek w rundzie eliminacyjnej zmierzy się z Tunezyjczykiem Souletmenem Nasrem, olimpojczykiem z Tokio. W 1/16 finału zmierzy się ze zwycięzcą starcia pomiędzy reprezentantem Turkmenistanu, Mansur Nurberdiyevem, a Hindusem Vinayakiem Siddheshwarem Patilem.

Arkadiusz Kułynycz (-87kg) rozpocznie rywalizację od rundy eliminacyjnej i starcia z Brazylijczykiem Ronissonem Santiago. W 1/16 finału zmierzy się z ubiegłorocznym brązowym medalistą młodzieżowych mistrzostw Świata. W 1/8 finału rywalem Kułynycza może być Irańczykiem Naserem Ghasemem Alizadehem, byłym mistrzem Azji czy też ubiegłorocznym piątym zapaśnikiem mistrzostw. 

W nieolimpijskie kategorii do 63kg powalczy Mairbek Salimov (KS Wchód Białystok). Aktualny brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw Europy zmagania w mistrzostwach rozpocznie od zwycięzcy tegorocznego 66. Memoriału Władysława Pytlasińskiego w kategorii do 60kg, Serbii Georgijem Tibilovem. W finale w Warszawie Tibilov pokonał Michała Tracza (WKS Śląsk Wrocław). W ewentualnej 1/8 finału zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Niemcem Etiennem Kinsingerem, a Węgrem Krisztianem Kecskemetim.


Udostępnij