Polski Związek Zapaśniczy

MŚ: W repasażach bez powodzenia. Rybicki i Bielawski poza turniejem.

10 miesięcy temu | 18.09.2023, 08:50
MŚ: W repasażach bez powodzenia. Rybicki i Bielawski poza turniejem.

Drugiego dnia zmagań w mistrzostwach świata w stylu wolnym, które rozgrywane są w Belgradzie na macie zaprezentowało się czterech biało-czerwonych zapaśników. Zwycięstwo zanotował tylko Patryk Ołenczyn (-70kg), który niestety w drugim pojedynku przegrał i nie awansował do walki o medale.  

Dwie walki repasażowe w kategorii do 70kg stoczył Patryk Ołenczyn (LKS Dąb Brzeźnica). W pierwszej walce pokonał po świetnym pojedynku Azera Magomeda Khanieva, który niedawno podczas Memoriału Wacława Ziółkowskiego zajął drugie miejsce. W pojedynku, którego stawką był awans do walki o brązowy medal przegrał z Kirgistańczykiem Ernazarem Akmatalievem. Pierwszy punkt za pasywność rywala wywalczył Ołenczyn, jednak w kolejnych minutach to rywal dominował na macie. Zapaśnik z Brzeźnicy w końcówce zdobył jeszcze dwa punkty, jednak ostatecznie przegrał 3:7.

W repasażu odpadł również Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn) w kategorii do 125kg. Nasz zapaśnik przegrał z Abdulla Kurbanovem z Rosji, choć postawił trudne warunki rywalowi, niestety w ostatecznym rozrachunku górą był walczący pod neutralną flagą Kurbanov. 

W niedzielę rywalizowali również zapaśnicy w kategorii do 74kg i 92kg. W olimpijskiej kategorii wagowej do 74kg,Kamil Rybicki (LKS Mazowsze Teresin) przegrał z aktualnym wicemistrzem Azji oraz brązowym medalistą olimpijskim, Uzbekiem Bekzodem Abdurakhmonovem.

Michał Bielawski (WKS Grunwald Poznań) w kategorii nieolimpijskiej do 92kg przegrał również z Uzbekiem Rustanem Shodievem. 

Wyniki

-70kg

Repasaże: Patryk Ołenczyn - Magomed Khaniev (Azerbejdżan) 3-1

Repasaże: Patryk Ołenczyn - Ernazar Akmataliev (Kirgistan) 1-3

-74kg

runda eliminacyjna: Kamil Rybicki - Bekzod Abdurakhmonov (Uzbekistan) 1-4

-92kg

runda eliminacyjna: Michał Bielawski - Rustan Shodiev (Uzbekistan) 1-3

-125kg

Repasaże: Robert Baran - Abdulla Kurbanov (AIN) 1-3

 


Udostępnij