Polski Związek Zapaśniczy

MŚJ Grappling: Paweł Jaworski i Maria Barna - podwójni mistrzowie świata!

8 miesięcy temu | 23.08.2023, 10:04

Paweł Jaworski (-84kg) i Maria Barna (-58kg) wywalczyli swój drugi tytuł mistrza świata juniorów w grapplingu. Po złotym medalu w formule No-Gi tym razem byli bezkonkurencyjni w formule Gi czyli walki w kimonach. Medal dla biało-czerwonych wywalczyła jeszcze Julia Bohosiewicz (-53kg). Zawody rozgrywane są w Warszawie.

Po sukcesach naszych juniorów i juniorek w formule No-Gi we wtorek w hali OSiR Włochy rywalizowali w formule Gi czyli walki w kimonach.

Paweł Jaworski (Stowarzyszenie Grappling Kraków) był ponownie bezkonkurencyjny w kategorii do 84kg. W turnieju pewnie wygrał cztery walki, a w finale pokonał Ukraińca Artema Kuzora z którym wygrał również w formule No-Gi.

Maria Barna (Valiant Jiu Jutsu Kings) podobnie jak w poniedziałek nie miała sobie równych tym razem w formule Gi. W drodze do finału pewnie pokonała Nuralym Munaitbas z Kazachstanu, Hiszpankę Albę Rodriguez Fernandezoraz Rumunkę Mayę Florian. W finale przez dyskwalifikację w ostatniej sekundzie pokonała Ukrainkę Anastasiię Holinko. Do momentu dyskwalifikacji nasza zawodniczka wysoko prowadziła 10:2.

Przed Barną i Jaworską kolejne szanse na medale w stolicy naszego kraju tym razem w rywalizacji seniorów!

Brązowy medal w kategorii do 53kg wywalczyła Julia Bohosiewicz (Stowarzyszenie BJJ Factory Gliwice), która stoczyła trzy walki wygrywając tylko z Ukrainą Veroniką Vdovychenko. Do rywalizacji zgłosiły się cztery zawodniczki, które rywalizowały systemem każdy z każdym.

Natan Sap (Stowarzyszenie Grappling Kraków) po tytule wicemistrza świata w formule No-Gi tym razem musiał zadowolić się piątym miejscem w formule Gi w kategorii do 77kg. W półfinale nasz zawodnik przegrał z Ormianinem Spartakiem Mikayelyanem, który wywalczył tytuł mistrza świata, a w walce o brąz uległ Francuzowi Bilatowi Safi.

Tuż za podium rywalizację zakończył również Bartosz Tyrkiel (Annimals Zawiercie) w kategorii do 66kg, który w pojedynku o brązowy medal przegrał z Kazachem Saveliy Kazakovem. W eliminacjach tej kategorii wagowej odpadł brązowy medalista w formule No-Gi, Damian Ramulewicz (Stowarzyszenie Grappling Kraków).

Piąte miejsce zajął również Eryk Szychowski (LUKS Berserker's Team Świnoujście) rywalizujący w kategorii do 71kg. Brązowy medalista w formule Gi przegrał w walce o trzecie miejsce z Kazachem Alau Sakenuly, który w eliminacjach wyeliminował Kacpra Garczyńskiego (Stowarzyszenie Grappling Kraków).