Polski Związek Zapaśniczy

Ogólnopolski Turniej Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci

1 rok temu | 16.12.2022, 16:46
Ogólnopolski Turniej Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci

W dniu 9 grudnia 2022 r. w Białołęckim Ośrodku Sportu w Warszawie przy ulicy Strumykowej 21 po raz kolejny został rozegrany Ogólnopolski Turniej „Zapasy sportem wszystkich dzieci”.

Do rywalizacji sportowej w uproszczonych formach zapasów i mocowania wzięło udział 180 dzieci reprezentujących 16 szkół z całej Polski. Drużyny rywalizowały w 6 konkurencjach szybkościowych, siłowych i wytrzymałościowych.

Wspaniała rywalizacja na czterech matach zapaśniczych wyłoniła finalistów, którzy stoczyli ze sobą mecze o III i I miejsce.

Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Oddziałami integracyjnymi im. Jana Marcina Szancera w Warszawie, która w finale zmierzyła się z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 8 im. Bolesława Chrobrego w Żarach. W meczu o III miejsce rywalizowały reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 20 im. Jarosława Dąbrowskiego z Lublina i Szkoła Podstawowa nr 41 im. Gwarków Rudzkich z Rudy Śląskiej.

W rywalizacji lepsza okazała się szkoła z Lublina, która zajęła III miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Główną ideą, która przyświeca tym zawodom jest promowanie dyscypliny sportu olimpijskiego jaką są zapasy.

Współzawodnictwo sportowe ma bardzo istotne znaczenie dla upowszechniania prozdrowotnej aktywności fizycznej. Udział w rywalizacji sportowej uczy dzieci systematyczności, cierpliwości i

wytrwałości. Niekwestionowanym efektem jest jego korzystny wpływ na zdrowie i utrwalenie pozytywnych nawyków. Realizacja zadania była doskonałym sposobem na integrację i kształtowanie pozytywnych relacji zarówno pomiędzy rówieśnikami, jak i budowaniu więzi

międzypokoleniowych. Organizacja turnieju zwiększyła atrakcyjność dyscypliny olimpijskiej jaką są zapasy i pokazała, że każde dziecko bez względu na wiek i płeć może uczestniczyć w tej formie aktywności. Turniej pokazał jak wiele daje dzieciom udział w takiej imprezie: sprawność, wola

walki, drużyna, ogromne emocje, radość zwycięstwa i gorycz porażki, to wspaniała rywalizacja i ogromne emocje. Już dziś do Polskiego Związku Zapaśniczego wpływają zapytania i zgłoszenia do turnieju w 2023 r. To wszystko pokazuje jak wielkim sukcesem była organizacja Ogólnopolskiego Turnieju "Zapasy sportem wszystkich dzieci".

KOMUNIKAT KOŃCOWY

PARTNERZY

Samorząd Województwa Mazowieckiego

Miasto Stołeczne Warszawa 

Dzielnica Białołęka

Białołecki Ośrodek Sportu

image.png
image.png
image.png
image.png
Udostępnij