Polski Związek Zapaśniczy

Poland OPEN 2024: Grad medali na stołecznych matach

1 tydzień temu | 22.06.2024, 11:36

Za nami kolejny dzień zapaśniczych emocji podczas turnieju Poland Open w zapasach kobiet. Kapitalnie powalczyły biało-czerwone, które wywalczyły aż 7 krążków.

W kategorii do 55 kg doszło do polskiego finału, w którym zmierzyły się dwie utytułowane zawodniczki. Lepszą okazała się Jowita Wrzesień, która po zaciętym boju na punkty (3:1) ograła Katarzynę Krawczyk. Na najniższym stopniu podium tej kategorii stanęła Roksana Zasina, która w boju o brąz błyskawicznie wypunktowała Ukrainkę Annę Voitową.
Brązowe krążki padły łupem również: Patrycji Strzelczyk (57kg), Natalii Kubaty (59kg) Olha Padoshyk (62kg) i Natalii Bednarskiej (68kg)
Dziś na warszawskich matach wystąpiły dwie gwiazdy światowego formatu. Amerykanka Helen Maroulis legitymująca się złotem i brązem olimpijskim w cuglach wygrała kategorię do 57 kg, a wicemistrzyni olimpijska i dwukrotna mistrzyni świata Kirgizka, Aisuluu Tynybekova nie znalazła sobie równych w wadze do 62 kg.

Jutro dwie kategorie (72 i 76 kg ) zakończą rywalizację w Poland Open, a swój turniej rozpoczną wolniacy w ramach Memoriału Wacława Ziółkowskiego.