Polski Związek Zapaśniczy

Poland Open: Polki z dwoma medalami pierwszego dnia

9 miesięcy temu | 27.07.2023, 22:34

Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa) wywalczyła srebrny medal, a Roksana Zasina (ZTA Zgierz) brązowy podczas pierwszego dnia rywalizacji XXVII Poland Open, które rozgrywane są w hali OSiR-Włochy w Warszawie.

W czwartek zapaśniczki rywalizowały w dwóch kategoriach wagowych do 50kg oraz 53kg. Anna Łukasiak (-50kg) w drodze do finału pokonała Maral Tangirbergenovą z Kazachstanu, Francuzkę Julie Sabatie oraz brązową medalistkę ostatnich mistrzostw Europy, Włoszkę Emanuelę Liuzzi. W finale stypendystka Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych przegrała z utytułowaną Azerką Mariyą Stadnik, czterokrotną medalistką olimpijską, dwukrotną mistrzynią świata.

W kategorii do 50kg walczyły również Agata Walerzak (Unia Racibórz) oraz Amanda Tomczyk (MLUKS Karlino) wygrały tylko po jednej walce i odpadły z turnieju.

Brązowe medale w kategorii do 53kg wywalczyła Roksana Zasina (ZTA Zgierz). W decydującej walce o brązowy medal pokonała Samathę Stewart. Wcześniej zapaśniczka ze Zgierza stoczyła dwie walki z reprezentantkami Niemiec. Najpierw wygrała z Anastasia Blayvas i uległa byłej medalistce mistrzostw Europy, Annice Wendle.

Katarzyna Krawczyk (Cemenf Gryf Chełm) uplasowała się na piątym miejscu. W pojedynku o brązowy medal przegrała przez położenie na łopatki z Francuzką Tetianą Profatilova. W drodze do tej walki zapaśniczka z Chełmu wygrała z Laurą Almaganbetovą z Kazachstanu oraz reprezentantką USA, Marissą Gallegos, natomiast musiała uznać wyższość w walce z Luci Yamileth Yepez Guzman.

Po turnieju Poland Open trener kadry Dariusz Grzywiński będzie musiał podjąć decyzję, która z zapaśniczek w kategorii do 53kg powalczy w Belgradzie na mistrzostwach świata.