Polski Związek Zapaśniczy

Poland OPEN, Ziółkowski: Dwa złota polskich wolniaków! Dzień 4

5 dni temu | 22.06.2024, 21:51

Dwa złota polskich wolniaków!
Na rozgrywanym w Warszawie prestiżowym Memoriale Władysława Ziółkowskiego biało-czerwoni wolniacy wywalczyli dziś 5 medali.

W kategorii do 97 kg najlepszym okazał się Zbigniew Baranowski, który przez turniej przeszedł jak burza zdecydowanie zwyciężając we wszystkich czterech pojedynkach. Dla naszego olimpijczyka warszawskie zawody były dobrym przetarciam przed zbliżającym się wielkimi krokami turniejem czterolecia. Na trzecim stopniu podium w tej kategorii stanął kolejny biało-czerwony, Michał Bielawski który w bratobójczej walce pokonał Wiktora Hasa.

W wadze superciężkiej cenne zwycięstwo odniósł Robert Baran, który w całym turnieju stoczył 4 zwycięskie pojedynki i w pokonanym polu pozostawił swojego największego rywala, Kamila Kościółka, który musiał zadowolić się turniejowym srebrem.

Filip Rogut (92kg) oraz Daniela Tkachuk (76kg) ze stolicy wywiozą medale z brązowego kruszcu.

Przed nami ostatni dzień rywalizacji w zapasach w stylu wolnym, w którym wystąpią zawodnicy sześciu kategorii wagowych.

Zdjęcia z zawodów na: polandopen.zapasy.org.pl