Polski Związek Zapaśniczy

Stambuł: Turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

2 miesiące temu | 06.05.2024, 13:45
Stambuł: Turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

Polska reprezentacja zapasników jest już na ostatniej prostej przed rywalizacją na turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, który odbędzie się w Stambule w Turcji. To ostatnia szansa na bilety do Paryża. 

Biało czerwoni klasycy jako pierwsi wyruszyli na światowy turniej kwalifikacyjny w zapasach do IO w Paryżu. Po zeszłorocznych MŚ w Belgradzie, które były pierwszą kwalifikacją olimpijską oraz turniejach kontynentalnych w Acapulco, Aleksandrii, Baku i Biszkeku, dotarliśmy do Stambułu na „kwalifikację ostatniej szansy” W Turcji do wywalczenia pozostały po 3 przepustki w każdej kategorii wagowej. Każdy zwycięski półfinalista automatycznie zdobędzie bilet do Paryża a trzecią kwalifikację wywalczy zwycięzca pojedynku o 3 miejsce. Podopieczni trenerów Józefa Tracza, Andrzeja Wrońskiego i Włodka Zawadzkiego po solidnym przepracowaniu okresu przedstartowego na tureckie maty wyjdą już w najbliższy czwartek (9 maja) i powalczą o realizację swoich sportowych marzeń.

60kg - Michał Tracz WKS Śląsk Wrocław - Sekcja Zapaśnicza
67kg - Mateusz Bernatek AKS Piotrków Trybunalski
77kg - Kamil Czarnecki MKZ UNIA RACIBÓRZ
87kg -Arkadiusz Kułynycz Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego "Olimpijczyk"
97kg - Tadeusz Michalik KS Sobieski Poznań
130kg- Kamil Kościółek ZKS STAL (Rzeszów)
Adam Jakubowski - Lekarz
Noemi Szyler - Fizjoterapeuta
Bartosz Dorociak - Sędzia

Do ekipy w Stambule dołączy Kamil Kościółek, który do turnieju przygotowywał się na zgrupowaniu w Gruzji. Naszym klasykom życzymy udanego startu. Kibicujemy i trzymamy kciuki


W stylu wolnym, Polskę będzie reprezentować pięciu zawodników. Wśród nich są: Krzysztof Bieńkowski (65kg, AKS Białogard), Kamil Rybicki (74kg, LKS MAZOWSZE Teresin), Sebastian Jezierzański (86kg, LKS DĄB Brzeźnica), Zbigniew Baranowski (97kg, AKS Białogard) i Robert Baran (125kg, LKS CERAMIK Krotoszyn).

W zapasach kobiet, Polskę będą reprezentować: Anna Łukasiak (50kg, KS AZS AWF Warszawa), Jowita Wrzesień (53kg, CSiR Dąbrowa Górnicza), Natalia Kubaty (62kg, ZKS SLAVIA Ruda Śląska) i Patrycja Sperka (76kg, INDUSTRIA LKS ZNICZ Chęciny).

Mamy nadzieję, że nasi reprezentanci pokażą swoje najlepsze umiejętności i zdobędą kwalifikacje do nadchodzących Igrzysk Olimpijskich.

Relację z tych zawodów będziemy publikować na stronie oraz na facebooku PZZ.

Informacja o powołaniach >

Strona wydarzenia na UWW >


Udostępnij