Polski Związek Zapaśniczy

Staszów: Mistrzostwa Polski U20 i U23 w stylu wolnym

1 miesiąc temu | 21.04.2024, 15:17
Staszów: Mistrzostwa Polski U20 i U23 w stylu wolnym

Przez dwa dni w Staszowie rywalizowali przedstawiciele dwóch grup wiekowych w ramach krajowego czempionatu w zapasach w stylu wolnym.
Na starcie stanęło łącznie 176 zawodników reprezentujących 47 klubów całej Polski.

W kategorii juniorów głównie prym wiedli faworyci turnieju, którzy odnieśli pewne zwycięstwa. Wśród nich mogliśmy podziwiać m.in niedawnego uczestnika europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do IO w Paryżu - Dominika Jagusza (ZKS), który w cuglach wywalczył mistrzowskie złoto w wadze do 65kg. Jan Majchrzak (74 kg -ZTA), Zelimkhan Mutsukhaev (70kg - KAVKAZ), Bartłomiej Nowakowski (79kg - LKS MAZOWSZE), Filip Szucki (92kg - MLUKS), Taron Shahinyan (97kg - LKS Łódzka Akademia Zapasów) to triumfatorzy poszczególnych kategorii wagowych, którzy w turnieju wszystkie pojedynki wygrali przez przewagę techniczną.

Wśród młodzieżowców na wyróżnienie zasługuje zawodnik z Koszalina - Damian Korbus (ZKS) , który bez straty punktu zdobył tytuł mistrzowski. Podobać mógł się również triumfator kategorii do 71kg - Fabian Niedźwiedzki (LKS MAZOWSZE), który po kapitalnej walce jednym oczkiem ograł Mateusza Łuszczyńskiego (ZKS) tym samym udanie rewanżując się za porażkę poniesioną podczas MMP. Wiele emocji dostarczył również finał do 97kg, w którym spotkali się ubiegłoroczni finaliści MP U-20. Podobnie jak przed rokiem w Łodzi tak i w Staszowie górą był Kacper Śledź (UKS TECHNIK), który jednym punktem ograł koszalińskiego zapaśnika Wiktora Hasa (ZKS)

W obu turniejach stoczono 290 pojedynków, z których 152 zakończyło się zwycięstwem przez przewagę techniczną.

Wyniki

Mistrzostwa Polski Juniorów

Klasyfikacja indywidualna

Kategoria wagowa 57
1/ Wojciech Skrabucha, ULKS BIZON (Milicz)
2/ Oskar Niedźwiecki, LKS ORZEŁ (Namysłów)
3/ Kacper Draus, GLUKS INVICTUS (Sicienko)
3/ Andrzej Górecki, GLUKS INVICTUS (Sicienko)

Kategoria wagowa 61
1/ Rafał Szewc, KS LOTNIK (Wrocław)
2/ Dominik Stybaniewicz, LKS CERAMIK (Krotoszyn)
3/ Roni Wójcik, LUKS SUPLES (Kraśnik)
3/ Jakub Wojciechowski, ULKS GULIWER (Kielce)

Kategoria wagowa 65
1/ Dominik Jagusz, ZKS (Koszalin)
2/ Kacper Nowakowski, LKS CERAMIK (Krotoszyn)
3/ Bartosz Lis, AKS (Białogard)
3/ Michał Szymański, ZKS (Koszalin)

Kategoria wagowa 70
1/ Zelimkhan Mutsukhaev, KAVKAZ (Warszawa)
2/ Kacper Łukasik, JLKS OLIMP (Janów Lubelski)
3/ Wiktor Kudyba, ZKS STAL (Rzeszów)
3/ Wiktor Bender, LKS ORZEŁ (Namysłów)

Kategoria wagowa 74
1/ Antoni Jan Majchrzak, ZTA (Zgierz)
2/ Igor Krawczyński, WLKS (Nowe Iganie)
3/ Maciej Szmyd, GLKS ORZEŁ (Karolewo)
3/ Jakub Lekston, ZKS SLAVIA (Ruda Śląska)

Kategoria wagowa 79
1/ Bartłomiej Nowakowski, LKS MAZOWSZE (Teresin)
2/ Filip Klatecki, GLUKS INVICTUS (Sicienko)
3/ Mateusz Pędzicki, ZTA (Zgierz)
3/ Damian Sijka, MKS CZARNI (Połaniec)

Kategoria wagowa 86
1/ Igor Szucki, MLUKS (Karlino)
2/ Filip Błaszczyk, LKS Łódzka Akademia Zapasów (Łódź)
3/ Szymon Dziewit, STOW. CENTRUM SIR (Staszów)
3/ Mateusz Anioł, LKS CERAMIK (Krotoszyn)

Kategoria wagowa 92
1/ Filip Szucki, MLUKS (Karlino)
2/ Antoni Teodorowicz, KS AZS AWF (Warszawa)
3/ Filip Urbanowicz, UKS ZDROWY TARGÓWEK (Warszawa)
3/ Jan Miszczak, KS LOTNIK (Wrocław)

Kategoria wagowa 97
1/ Taron Shahinyan, LKS Łódzka Akademia Zapasów (Łódź)
2/ Bartosz Skłodowski, WLKS (Nowe Iganie)
3/ Dariusz Korczyński, MUKZ GLADIATOR (Kraków)
3/ Adam Kubiak, UKS SUPLES (Łódź)

Kategoria wagowa 125
1/ Michał Dubowski, WLKS (Nowe Iganie)
2/ Mateusz Pudłowski, WLKS (Nowe Iganie)
3/ Olivier Glinka, LKS Łódzka Akademia Zapasów (Łódź)
3/ Jakub Lisek, RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom)

Klasyfikacja drużynowa
1/ WLKS (Nowe Iganie)
2/ LKS Łódzka Akademia Zapasów (Łódź)
3/ LKS CERAMIK (Krotoszyn)

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

Klasyfikacja indywidualna

Kategoria wagowa 57
1/ Patryk Wilczak, MULKS PLATAN (Borkowice)
2/ Łukasz Nowakowski, KS BLOCZEK TEAM (Pelplin)
3/ Wojtek Kruzel, STOW. CENTRUM SIR (Staszów)
3/ Patryk Idzik, MKS CZARNI (Połaniec)

Kategoria wagowa 65
1/ Daniel Kulczyński, WKS GRUNWALD (Poznań)
2/ Bartosz Sołtys, WKS ŚLĄSK (Milicz)
3/ Kacper Kiełpiński, MLKS WISŁA (Świecie)
3/ Piotr Sobolewski, ULKS BIZON (Milicz)

Kategoria wagowa 74
1/ Fabian Niedźwiedzki, LKS MAZOWSZE (Teresin)
2/ Mateusz Łuszczyński, ZKS (Koszalin)
3/ Wojciech Wysocki, LKS MAZOWSZE (Teresin)
3/ Aminjon Sadulloev, KS AZS AWF (Warszawa)

Kategoria wagowa 86
1/ Damian Korbus, ZKS (Koszalin)
2/ Kacper Wcisło, ZKS STAL (Rzeszów)
3/ Patryk Ciurzyński, LKS MAZOWSZE (Teresin)
3/ Patryk Kostrzewski, WLKS (Nowe Iganie)

Kategoria wagowa 97
1/ Kacper Śledź, UKS TECHNIK (Świdwin)
2/ Wiktor Hasa, ZKS (Koszalin)
3/ Bartosz Kaźmierczak, LKS CERAMIK (Krotoszyn)
3/ Szymon Wróbel, KS BLOCZEK TEAM (Pelplin)

Kategoria wagowa 125
1/ Jakub Banaszak, KS BLOCZEK TEAM (Pelplin)
2/ Krzysztof Cieślak, ULKS BIZON (Milicz)
3/ Kacper Szyca, KS BLOCZEK TEAM (Pelplin)
3/ Hubert Gajewski, LUKS SUPLES (Kraśnik)

Klasyfikacja drużynowa

1/ KS BLOCZEK TEAM (Pelplin)
2/ ZKS (Koszalin)
3/ LKS MAZOWSZE (Teresin)

Foto: Jan Mazanka

Udostępnij