Polski Związek Zapaśniczy

Sukcesy Seniorów na Mistrzostwach Europy w Grapplingu (Baku)

3 tygodnie temu | 29.05.2024, 09:01

Z przyjemnością informujemy o znakomitych wynikach Mistrzostw Europy w Grapplingu, które odbywają się w Baku (Azerbejdżan). W klasyfikacji drużynowej Gi, nasi seniorzy i seniorki zajęli drużynowo 1 miejsce, a w NoGi seniorzy zdobyli pierwsze miejsce, a seniorki drugie.

Wyniki indywidualne są następujące:
Grappling Gi - Seniorzy

Alicja Stypułkowska zdobyła złoty medal w kategorii 53 kg, tak samo jak Justyna Sitko, która triumfowała w kategorii 90 kg. Jerzy Izdebski i Mateusz Mazur zdobyli złote medale w kategoriach odpowiednio 58 kg i 92 kg. Wojciech Gryz, Igor Dziag i Wojciech Wilk zdobyli brązowe medale w kategoriach 62 kg, 84 kg i 130 kg.

NoGi Grappling - Seniorzy
Justyna Sitko zdobyła złoto w kategorii 90 kg, a Alicja Stypułkowska srebro w kategorii 53 kg. Srebrne medale zdobyli również Jakub Najdek, Paweł Jaworski i Piotr Frechowicz w kategoriach 77 kg, 84 kg i 92 kg. Zuzanna Kowalska, Jerzy Izdebski i Mateusz Mazur zdobyli brązowe medale w kategoriach 53 kg, 58 kg i 92 kg, a Andrzej Iwat w kategorii 100 kg.