Polski Związek Zapaśniczy

Sukcesy zapaśniczek na turnieju Polyak Imre & Varga Janos Memorial

1 tydzień temu | 09.06.2024, 01:11

Podczas turnieju rankingowego Polyak Imre & Varga Janos Memorial w Budapeszcie, polskie zawodniczki zaprezentowały wysoki poziom i osiągnęły znaczące sukcesy.

Katarzyna Krawczyk (53kg), Angelina Lysak (57kg), i Magdalena Głodek (59kg) wywalczyły brązowe medale w swoich kategoriach wagowych. Wiktoria Chołuj (68kg) również zdobyła brązowy medal, pokonując między innymi trzykrotną mistrzynię Europy juniorek, Ukrainkę Manolę Skobelską, oraz Rosjankę Ksenię Burakową.

Największy sukces odniosła jednak Jowita Wrzesień (55kg), która zdobyła złoty medal. Na drodze do triumfu pokonała między innymi aktualną brązową medalistkę Mistrzostw Świata, Mołdawiankę Marianę Dragutan oraz gospodynię turnieju, Węgierkę Rozę Szenttamas.

Podopieczne trenerów Dariusza Grzywińskiego oraz Igora Lobasa w klasyfikacji punktowej zajęły drugie miejsce, jednak w klasyfikacji medalowej Polska okazała się najlepsza spośród 26 startujących ekip.

Teraz zawodniczki udadzą się na zgrupowanie do Spały, aby przygotować się do kolejnych wyzwań. Gratulacje dla naszych zawodniczek, trenerów klubowych i trenerów kadry za przygotowanie i osiągnięcie tak znakomitych wyników.