Polski Związek Zapaśniczy

Wolniacy powalczą w Egipcie

1 rok temu | 23.02.2023, 11:24
Wolniacy powalczą w Egipcie

Siedmiu polskich zapaśników powalczy w drugim tegorocznym turnieju rankingowym, który odbędzie się w egipskiej Aleksandrii. Wszyscy nasi reprezentanci to przedstawiciele stylu wolnego.

Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza zapowiada turniej w Aleksandrii jako „największy zapaśniczy turniej w historii Afryki”. Będzie to rankingowy memoriał Ibrahima Moustafy - egipskiego mistrza olimpijskiego z 1928 roku. Na starcie stanie 466 zapaśników i zapaśniczek z 48 krajów - wśród nich siedmiu Polaków.

Sztab szkoleniowy reprezentacji w stylu wolnym zdecydował, że do Aleksandrii pojadą nasi czołowi wolniacy:

Eduard Grigorev (-65kg)

Krzysztof Bieńkowski (-65kg)

Sebastian Jezierzański (-86kg)

Radosław Baran (-97kg)

Zbigniew Baranowski (-97kg)

Robert Baran (-125kg)

Kamil Kościółek (-125kg)

W pierwszym turnieju rankingowym w Zagrzebiu najlepiej z nich spisał się Robert Baran, który przywiózł z Chorwacji brązowy medal. Piąte miejsca zajęli tam Kościółek i Radosław Baran, a siódme, po porażce z Baranem, przypadło Baranowskiemu. Teraz nasi zawodnicy otrzymają kolejną szansę na zdobycie rankingowych punktów. Co ciekawe, będą też mieli okazję sprawdzić się z bardzo różnorodną obsadą, która będzie się nieco różnić od tej w Zagrzebiu. Dość powiedzieć, że poza Polakami w kategorii do 125 kilogramów jest tylko jeden inny Europejczyk. Liczymy na to, że to doświadczenie przyda się potem naszym wolniakom w kluczowych momentach sezonu.

Na turnieju zabraknie naszych pań i reprezentantów w stylu klasycznym, których sztaby idą nieco innym torem przygotowań do kluczowych imprez.

Udostępnij