Polski Związek Zapaśniczy

X Międzynarodowy Memoriał Witka i Patryka za NAMI !!!

3 miesiące temu | 27.11.2023, 14:11
X Międzynarodowy Memoriał Witka i Patryka za NAMI !!!

25 listopada 2023 roku w sali „Orła” w Namysłowie odbył się X Międzynarodowy Memoriał poświęcony pamięci Witka Prociaka i Patryka Żymańczyka w zapasach w stylu wolnym pod patronatem honorowym Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego oraz Starosty
Namysłowskiego Konrada Gęsiarza.


Organizatorem imprezy był Ludowy Klub Sportowy „Orzeł” Namysłów.
Zawody miały na celu upamiętnienie i uhonorowanie tragicznie zmarłych w wyniku wypadku samochodowego dnia 9 grudnia 2013 roku w drodze na pokaz zapaśniczy dla młodzieży szkolnej
zawodników miejscowego „Orła” Witolda Prociaka i Patryka Żymańczyka. Obaj zapaśnicy byli wspaniałymi młodymi ludźmi i sportowcami, bardzo lubianymi przez kolegów i koleżanki z wielkimi
perspektywami na przyszłość.
Turniej jak i w latach poprzednich miał mocną obsadę, szczególnie biorąc pod uwagę, że są to zawody towarzyskie. Poziom walk bardzo znacząco podnieśli zagraniczni zawodnicy
z klubu FSK „Champion” Zbaraż z Ukrainy oraz goszczący u „Nas” po raz pierwszy zapaśnicy tureckiego „Sivas Demirspor”.
Ostatecznie na namysłowskich matach zaprezentowało się 106 zawodników z 15 klubów z trzech krajów (Turcja, Ukraina, Polska) oraz pięciu województw (śląskiego, dolnośląskiego,
mazowieckiego, łódzkiego, opolskiego).
Zawody rozegrane zostały w 18 kategoriach wagowych w tym dwóch Memoriałowych w grupach wiekowych młodzików U-14 oraz kadetów U-17.


Z Polski gościliśmy następujące kluby:
- LKS „Mazowsze” Teresin (woj. mazowieckie);
- ZKS „Slavia” Ruda Śląska (woj. śląskie);
- CSiR Dąbrowa Górnicza (woj. śląskie);
- LKS „Piast” Sieradz (woj. łódzkie);
- LKS - Łódzka Akademia Zapasów (woj. łódzkie);
- MGLZS „Wiatr” Wołów (woj. dolnośląskie);
- MKS „Rokita’ Brzeg Dolny (woj. dolnośląskie);
- KS „Lotnik” Wrocław (woj. dolnośląskie);
- ULKS „Opal” Kudowa (woj. dolnośląskie);
- ULKS „Bizon” Milicz (woj. dolnośląskie);
- Zapaśniczy klub Sportowy w Gogolinie (woj. opolskie);

Natomiast Namysłów reprezentowany był przez LUKS „Orły” oraz gospodarzy LKS „Orzeł”.
Uroczystego otwarcia X Memoriału dokonali Burmistrz Namysłowa Pan Bartłomiej Stawiarski,
Starosta Namysłowski Pan Konrad Gęsiarz oraz niezastąpiony Prezes „Orła” Pan Kazimierz
Szelągiewicz. Wszyscy życzyli uczestnikom udanej i bezpiecznej rywalizacji sportowej.
Ponadto gościliśmy wielu innych znakomitych gości i sympatyków zapasów w osobach:
Przewodniczącego Rady Miasta Namysłów - Pana Jacka Ochędzana, Namysłowskiej Radnej - Pani Leokadii Czarny, Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie - Pana Jacka Pietroszka,
Dyrektorki SP w Domaszowicach - Pani Bożeny Hendrysiak, Prezeski Zarządu NOSiR - Pani Barbary Kin, Prezesa Opolskiego Związku Zapaśniczego oraz członka Zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego i zarazem dodatkowo Sędziego Głównego tegorocznego Memoriału Pana Dariusza Stępnia, Trenera Kadry Narodowej Juniorek U-20 Pana Marcina Marcinkiewicza.
Wszystkich zaproszonych gości uroczyście przywitał oczywiście Prezes klubu „Orzeł” Pan Kazimierz
Szelągiewicz.
Za stronę medyczną podczas imprezy odpowiadała jak co roku firma „Salvare Doceo - Kształcenie
z zakresu pierwszej pomocy”.
Memoriał jak zawsze miał godną oprawę, odbywał się w przepięknej i wspaniałej atmosferze.
Zmagania sportowców oglądała spora liczba kibiców i zaproszonych gości (w tym rodzice i rodzeństwo, rodziny, sympatie, przyjaciele Witka i Patryka), a po zawodach delegacje klubów udały się na cmentarz w celu złożenie wiązanek kwiatów i zapalenia zniczy na grobach „Naszych”
chłopców.
W tegorocznych kategoriach memoriałowych tj. do 60 kg i do 71 kg - kadetów zwycięzcy otrzymali dodatkowe okazałe pamiątkowe puchary i nagrody. Również sponsorzy wykazali się dużą hojnością
fundując dla zwycięzców piękne nagrody rzeczowe i finansowe oraz medale i dyplomy.
Sponsorami „Naszej” imprezy byli:
- SANDSTEIN BARON: Pan Zygmunt Baron;
- „Pizza&Pub Marcel”: Pan Łukasz Rakieta;
- PPO „Przedsiębiorstwo Państwowe” ze Strzelec Opolskich;
- Metal Produkt: Pan Sławomir Dziedzic;
- SMB OLBUD „Skład Materiałów Budowalnych - Gaja”: Pan Jarosław Olszewski;
- „Hydrowit”: Pan Andrzej Witoś;
- Pan Grzegorz Janczura;

Pozostali „Nasi” darczyńcy, bez których tak duża impreza nie mogła by się odbyć to:
- Urząd Miejski w Namysłowie;
- Starostwo Powiatowe w Namysłowie;
- Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego;
- WZ LZS w Opolu;
- Opolski Związek Zapaśniczy;
Od strony sportowej zawody Memoriałowe w punktacji drużynowej po raz kolejny zdominowali zawodnicy „Orła” Namysłów, którzy zajęli pierwsze miejsce. Na drugim miejscu tym razem znaleźli się goście z Ukrainy i klubu zapaśniczego FSK „Champion” Zbaraż, a na trzecim miejscu podium uplasowali się zapaśnicy z Turcji i klubu „Sivas Demirspor”.
Namysłowianie startowali w większości bardzo dobrze, a poziom walk był już dość wysoki.
Oto złoci medaliści X Memoriału i miejsca medalowe zawodników z Namysłowa:


Młodzicy:
Kategoria wagowa 32 kg
1 miejsce: Mikołaj Marcinkiewicz - LKS „Orzeł” Namysłów;
2 miejsce: Artur Gorzeja - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 35 kg
1 miejsce: Efe Kaya - „Sivas Demirspor” (Turcja);
3 miejsce: Borys Średziński - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 38 kg
1 miejsce: Ostap Khudo - FKS „Champion” Zbaraż (Ukraina);
Kategoria wagowa 41 kg
1 miejsce: Ivan Nyzovyi - FKS „Champion” Zbaraż (Ukraina);
2 miejsce: Ivan Yankivskyi - LKS „Orzeł” Namysłów;
3 miejsce: Igor Bula - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 44 kg
1 miejsce: Dmytro Pavlenchak - FKS „Champion” Zbaraż (Ukraina);

3 miejsce: Antoni Ziółek - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 48 kg
1 miejsce: Mustafa Yigit - „Sivas Demirspor” (Turcja);
3 miejsce: Oleksandr Loianich - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 52 kg
1 miejsce: Jakub Asztemborski - LKS „Orzeł” Namysłów;
3 miejsce: Dawid Łabędzki - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 57 kg
1 miejsce: Igor Stępień - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 62 kg
1 miejsce: Dmytro Kursenko - FKS „Champion” Zbaraż (Ukraina);
Kategoria wagowa 68 kg
1 miejsce: Enes Ungor - „Sivas Demirspor” (Turcja);
2 miejsce: Dorian Wajs - LKS „Orzeł” Namysłów;
3 miejsce: Hubert Czuczwara - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 75 kg
1 miejsce: Serdar Ungor - „Sivas Demirspor” (Turcja);
Kategoria wagowa 85 kg
1 miejsce: Suleyman Yildirim - „Sivas Demirspor” (Turcja);
2 miejsce: Ksawery Sołtysiak - LKS „Orzeł” Namysłów;
KADECI:
Kategoria wagowa 55 kg
1 miejsce: Dawid Bielski - LKS „Mazowsze” Teresin;
3 miejsce: Przemysław Asztemborski - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 60 kg /MEMORIAŁOWA/

1 miejsce: Vladyslav Kharysh - FKS „Champion” Zbaraż (Ukraina);
3 miejsce: Maksymilian Marcinkiewicz - LKS „Orzeł” Namysłów;
3 miejsce: Oleh Myryniuk - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 65 kg
1 miejsce: Vadym Shvydkyi - FKS „Champion” Zbaraż (Ukraina);
3 miejsce: Adrian Kaczmarzyk - LKS „Orzeł” Namysłów;
3 miejsce: Yurii Myryniuk - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 71 kg /MEMORIAŁOWA/
1 miejsce: Gracjan Matyjasek - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 80 kg
1 miejsce: Tymur Halushka - FKS „Champion” Zbaraż (Ukraina);
3 miejsce: Bohdan Rosinskyi - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 92 kg
1 miejsce: Yurii Dachuk - FKS „Champion” Zbaraż (Ukraina);
2 miejsce: Wiktor Rysa - LKS „Orzeł” Namysłów;
3 miejsce: Antoni Ausfeld - LKS „Orzeł” Namysłów;
KLASYFIKACJA KLUBOWA (lokaty I-VI):
1 miejsce: LKS „Orzeł” Namysłów;
2 miejsce: FSK „Champion” Zbaraż (Ukraina);
3 miejsce: „Sivas Demirspor” (Turcja);
4 miejsce: ZKS „Slavia” Ruda Śląska;
5 miejsce: ULKS „Bizon” Milicz;
6 miejsce: LKS „Mazowsze” Teresin;
- „Organizacja zawodów została współfinansowana z dotacji Gminy Namysłów na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w 2023 r.”
 Urząd Miejski w Namysłowie;

 Bartłomiej Stawiarski - Burmistrz Namysłowa;
- „Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Opolskiego”.
 Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego;
 Województwo Opolskie;
 Sportowe Opolskie;
 Andrzej Buła;
 Zbigniew Kubalańca - Wicemarszałek Województwa Opolskiego;
#SportOpolski2023
Gratulacje dla WSZYSTKICH startujących i powodzenia w kolejnych zawodach !!!
Życzymy wytrwałości i sumienności w codziennych treningach, a wyniki same przyjdą !!
„Nie ma znaczenia jak duży jest pierwszy krok, ale w jakim kierunku on idzie”.
„Nigdy się nie poddawaj. Na wielkie rzeczy potrzeba czasu”.
Podziękowania dla Sponsorów, Sympatyków NAMYSŁOWSKICH zapasów, Kibiców oraz Rodziców młodych sportowców !!!
Zawsze wspierają „NAS” i realizację „NASZYCH” celów m.in:
 Urząd Miejski w Namysłowie;
 Pan Zygmunt Baron;
 Bartłomiej Stawiarski - Burmistrz Namysłowa;
 Powiat Namysłowski - Starostwo Powiatowe;
 Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego;
 Ludowe Zespoły Sportowe;
 Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu/BOZS;
 Ministerstwo Sportu i Turystyki;
 Województwo Opolskie;
 oraz wiele innych ORGANIZACJI i OSÓB.
WYGRYWAMY, PRZEGRYWAMY, WALCZYMY !!!
ZAPRASZAMY DO TRENOWANIA I PODNOSZENIA SWOICH UMIEJĘTNOŚCI W „ORLE”
NAMYSŁÓW !!!
„TRADYCJA, DOŚWIADCZENIE, PRACA, SUKCESY, WIARYGODNOŚĆ, PRZYSZŁOŚĆ”.
Do zobaczenia za rok !!!

Udostępnij