Polski Związek Zapaśniczy

ME U17: Stanisław Fussy w finale!

1 rok temu | 13.06.2023, 09:00

Rozpoczęły się mistrzostwa Europy do lat 17, które odbywają się w Tiranie. Pierwszego dnia zawodów znakomicie spisał się Stanisław Fussy, który awansował do finału.

Mistrzostwa Europy w Albanii rozpoczęły się od zmagań zawodników w stylu klasycznym. Polskę pierwszego dnia reprezentowało aż pięciu zapaśników.

Najlepiej spisał się Stanisław Fussy (-80kg), który zawody rozpoczął od pewnego pokonania Marina Zovko w 1/8 finału. Chorwat nie wytrzymał z reprezentantem Polski całego pojedynku i uległ przed czasem, nie zdobywając nawet punktu (10:0).

W ćwierćfinale przed Fussym stało bardzo trudne zadanie – walczący pod neutralną flagą Ramazan Nekhai. Jednak i to zadanie nasz młody zapaśnik wykonał znakomicie, wygrywając 5:2 z faworyzowanym rywalem.

Taki sam wynik miał miejsce w wieczornym półfinale, w którym Fussy zmierzył się z Ormianinem Erikiem Ter Mativosyanem. Dzięki temu w jutrzejszym finale, po fantastycznym dniu, zmierzy się z Węgrem Szabolcsem Szinayem.

Znakomity występ naszego reprezentanta, który pokonał zapaśników z Armenii i Rosji, był zdecydowanie najlepszym startem pierwszego dnia zawodów. Z pozostałych czterech zapaśników walkę wygrał tylko jeden – Kacper Sobczyk w kategorii do 55 kilogramów pokonał Eduardsa Filmonovsa (5:2), jednak potem uległ przed czasem Finowi Atte Suhonenowi. Fin jednak nie doszedł do finału, przez co Sobczyk nie wszedł do repasażu.

Pozostali nasi zapaśnicy – Oskar Leonarczyk (-48kg), Nataniel Troczyński (-65kg) i Jakub Lisek (-110kg) przegrali pierwsze walki i już definitywnie odpadli z turnieju.