Polski Związek Zapaśniczy

Trudne zadanie biało-czerwonych

10 miesięcy temu | 16.09.2023, 07:52
Trudne zadanie biało-czerwonych

Za nami pierwsze losowania w stylu wolnym w mistrzostw świata, które w sobotę (16.09) rozpoczynają się w Belgradzie. Pierwszego dnia zobaczymy m.in lidera światowego rankingu UWW - Sebastian Jezierzański, który wylosował bardzo trudnych przeciwników. Zobaczcie sami.

Patryk Ołenczyn (LKS Dąb Brzeźnica, 70kg) w pierwszej rundzie eliminacyjnej zmierzy się z Irańczykiem Amirem Mohammadem Yazdani Cheratim, aktualnym młodzieżowym wicemistrzem świata. Ewentualne zwycięstwo pozwoli mu się zmierzyć w 1/8 finału ze zwycięzcą pojedynkę Sanzhar Doszhanov z Kazachstanu i Magoded Khaniev, a w ćwierćfinale rywalem może być najwyżej rozstawiony obecny brązowy medalista mistrzostw świata i były wicemistrz świata, Kirgistańczyk Ernazar Akmataliev.

Sebastian Jezierzański (LKS Dąb Brzeźnica, 86kg) został najwyżej rozstawionym zapaśnikiem w kategorii do 86kg, jednak szczęście nie uśmiechnęło się dla zawodnika. W pierwszej rundzie Jezierzański będzie miał wolny los, a w 1/16 finału zmierzy się z Uzbekiem Javrailem Shapievem, piątego zapaśnika igrzysk olimpijskich w Tokio. 

W ostatniej rozgrywanej w sobotę kategorii wagowej do 125kg, Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn, 125kg) rozstawiony z numerem 7 rozpocznie rywalizację od 1/16 finału w walce z Kenijczykiem Joel Obae Tukai. W 1/8 finału zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Hindusa Sumit Sumit, który walczy pod neutralną flagę, gdyż federacja Indyjaska została zawieszona i w 1/16 finału zmierzy się z Japońskim zapaśnikiem Yasuhiro Yamamoto, a zgodnie z drabinką w ćwierćfinale może się zmierzyć z Gruzinem Geno Petrishvili, aktualnym wicemistrzem Europy i brązowym medalistą mistrzostw świata.  Udostępnij